Tolgay: 4 yıl daha Beşiktaş'tayım

Tolgay: 4 yıl daha Beşiktaş'tayım
Yayınlanma Tarihi: 11.10.2017 12:38 | Değiştirme Tarihi: 11.10.2017 12:38

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Tolgay Arslan, "Sözleşmemi uzattık. 3-4 yıl daha buradayım" dedi.

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Tolgay Arslan, Yeni Şafak Gazetesi'nden Ergin Arslan'a birçok konuda açıklamalarda bulundu.

İşte yıldız oyuncunun sözleri:

- Sözleşmen sezon sonunda bitiyor. Beşiktaş'ta kalacak mısın? 

"Beşiktaş'la anlaştık. Benim burada çok mutlu olduğumu herkes biliyor. Ailem de çok mutlu. Burada rahatız. Sözleşmeyi uzattık. 3-4 yıl daha buradayım. 2 sene üst üste şampiyon olduk ve Avrupa'da iyi maçlar çıkartıyoruz. Bizi de takip ediyorlar. Menajerim, Avrupa'dan gelen teklifler konusunda bana birkaç şey anlattı ama biz burada kalmaya karar vermiştik. Burada mutluyuz. Teklifleri duymak istemedik bile. Her sey iyi gidiyor. Şampiyonlar Ligi maçları çok önemli. Her şeyini ortaya koyman gerekiyor. Koşu, mücadele, ofansif, defansif. Orada hoca beni kendi mevkiinde kulanıyor ve o yüzden dikkat çekiyor olabilirim. 

- Avrupa'da hedef nedir? 'Şampiyonlar Ligi'nde gidebildiğimiz kadar gidelim mi' diyorsunuz, yoksa Avrupa Ligi'nde yarım kalan işi tamamlamak daha mı cazip? 

Şampiyonlar Ligi'ndeki maçlara tek tek bakıyoruz. 2. turda hangi rakipler gelir diye düşünürsek bu turu bile geçemeyiz. Tek tek bakmak zorundayız. Zor bir gruptayız. Herkes herkesi yenebilir. 6 puan yaptık ama gruptan çıkacağımızı kimse garanti edemez. Bizim en büyük avantajımız içerideki maçlar ve taraftar desteğimiz. Burada da puan kaybetmek istemiyoruz. Leipzig maçlarında gördüğünüz gibi taraftarın etkisi çok büyük.

- Orta sahanın hangi mevkisinde kendini daha iyi hissediyorsun. Bir tercihin var mı? 

6 ve 8 numara mevkisinde kendimi daha iyi hissediyorum. Almanya'da hep 6 numarada oynamıştım. Çünkü defansta mücadeleye girmeyi, top kazanmayı, arkadan oyun kurmayı cok severim. O yüzden 6 numara ya da 8 numara diyebilirim. Geçen sene son maçlarda da 6 numara oynamıştım. İyi maçlar çıkardığımı düşünüyorum. Ama tabii ki orta sahada çok oyuncumuz var. O yüzden kadroya girmemiz için her maçta üstüne koymamız gerekiyor. 

- Ayağı iyi olan bir orta saha oyuncusu olarak neden gol pozisyonlarının içinde seni çok görmüyoruz? 

Geçen sene 7 asist yapmıştım. Gol attırmayı daha çok severim. 6 numarada oynayınca ilk önce defansı düşünüyorum. Orada ilk görevim gol yemeyi engellemek. Maçta skora ihtiyaç varsa tabi ki ileriye çıkıyoruz. Ama benim sahadaki ilk görevim top çıkarmak, oyunu tutmak, dikine gitmek, ileri uçta özel oyuncularımız var. İşi onlara bırakıyorum. Çorum'a köyüme gittim. 'Neden az şut atıyorsun?' dediler. Ben de 'Memleket havasını aldım artık o şut havasına dönecek' dedim. Bundan sonra daha fazla deneyeceğim.