Tolga'nın yeri kesin! Artık ilk 11'de

Tolga'nın yeri kesin! Artık ilk 11'de

Galatasaray’ın Herta Berlin’den transfer ettiği çıktığı dört resmi maçta Hollandalı teknik direktör Riekerink’in gözüne girmeyi başaran Tolga, ilk 11’de yerini kesinleştirdi.

Hollandalı çalıştırıcının yönetim ile yaptığı özel görüşme sonrasında, sergilediği performans ile sahada yeri en garanti olan futbolcunun Tolga olduğunu ifade etti.

Hürriyet Gazetesi’nden Ali Naci Küçük’ün haberine göre; Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, bu sezon Hertha Berlin’den büyük umutlarla alınan Tolga’ya, oynadığı dört resmi maç sonrası tek kelimeyle tam not verdi.

Milli takıma kadar yükselen Tolga, kısa sürede ortaya koyduğu performans ile  forma savaşının yaşandığı Galatasaray’da ilk 11’de ismi en garanti oyuncu konumuna geldi.

Süper Lig’de çıktığı 3 maçta da, Galatasaray’ın en çok koşan isim olan Tolga  artık yerini garantiledi. Tolga’nın kesinleşen durumu göz önüne alındığında diğer yıldız isimlerin  takımın “Rotasyon” futbolcusu olacağı açık. Kariyeri De Jong, Selçuk İnan ve Hamit Altıntop gibi isimlerin yanında sönük olsa da Tolga, futboluyla kısa sürede hocası Riekerink’in el üstünde tuttuğu ve beğendiği isim oldu.

Herkes Kayserispor maçının devre arasında Selçuk İnan’ın kenara alınması sonucunda bu hamlenin devamını merak ederken Hollandalı hoca bu soruya da açıklık getirdi.

Selçuk İnan’ı 11’den kesip, kesmeyeceği merak edilen Riekerink, başbaşa görüştüğü yöneticilere şunları söyledi:

Bu noktada performansı ile sahada yeri en garanti oyuncu Tolga. Selçuk, De Jong ve Hamit’i ise değişimli olarak kullanmayı düşünüyorum. Bunu da oyuncuların antrenmandaki performansı belirleyecek. Herkesi keserim ama Tolga’yı asla...

Selçuk, Hamit ve yeni transfer De Jong için bundan sonra ilk 11 garanti değil. Özetle, Galatasaray’ın vazgeçilmez ve yedek kulübesine oturmayan kaptanı Selçuk İnan, tahtını kısa sürede Tolga’ya kaptırdı.

Görüntülenme : 1873 Güncelleme Tarihi: 15/09/2016 11:51:19
Yayınlanma Tarihi: 14/09/2016 09:06:17

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin