Tiger Woods kimdir? Kaza geçiren Tiger Woods'un sağlık durumu nasıl?

Dünyaca ünlü ABD'li golfçü Tiger Woods, dün Kaliforniya'da geçirdiği trafik kazası sonrasında sevenlerini korkuttu. Aracıyla feci bir kazaya karışan Tiger Woods hemen ambulansla hastaneye kaldırıldı ve ameliyata alındı. Tiger Woods'un kazası sonrasında birçok kişi Tiger Woods'un kim olduğunu ve sağlık durumunun nasıl olduğunu sorgulamaya başladı. Peki, Tiger Woods kimdir? Kaza geçiren Tiger Woods'un sağlık durumu nasıl?

Yayınlanma Tarihi: 24.02.2021 13:33
Değiştirme Tarihi: 24.02.2021 13:33
Tiger Woods kimdir? Kaza geçiren Tiger Woods'un sağlık durumu nasıl?

Dünyanın en iyi golfçüleri arasında yer alan ABD'li golfçü Tiger Woods, dün geçirdiği trafik kazası sonrasında internetin en çok araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde aracıyla kaza geçiren ve ardından hastaneye kaldırılıp ameliyata alınan Tiger Woods'un sağlık durumu merak ediliyor. Peki, Tiger Woods kimdir? Kaza geçiren Tiger Woods'un sağlık durumu nasıl?

TİGER WOODS'A NE OLDU?

Golfün süperstarı Tiger Woods, Salı sabahı Los Angeles'ta ciddi bir trafik kazası geçirdi. Arabada tek başına olan Woods, enkazdan Los Angeles County itfaiyecileri ve sağlık görevlileri tarafından çıkartıldı ve ambulansla yerel bir hastaneye nakledildi.

Yetkililerin yaptığı ilk açıklamada aracın ciddi şekilde hasar gördüğü ve Woods'un özel ekipmanlar sayesinde araçtan çıkartıldığı belirtildi.

‘CANLI ÇIKTIĞI İÇİN ÇOK ŞANSLI’

Olay yerine ilk gelen ve yardım edenlerden memur Carlos Gonzalez, bu bölgede kazaların yaygın olduğunu söyledi. Gonzalez, “Bay Woods’un bu durumdan canlı çıktığı için çok şanslı olduğunu söylemeliyim” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Los Angeles Emniyet Müdürü Alex Villanueva, Woods’un Los Angeles’ta Rolling Hills Estates ile Rancho Palos Verdes bölgesi üzerinde giderken sabah saat 7:12 sularında yokuş aşağı virajlı bir noktada takla atarak yoldan çıktığını, aracın takla attıktan sonra hava yastıklarının açılması sonrası kazayı ucuz atlattığını söyledi.

Kısa süre önce ise Tiger Woods’un resmi Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamada; ”Tiger Woods sağ bacak bileğinden cerrahi operasyon geçirdi. Sağlık durumu iyiye gidiyor. UCLA Tıp Merkezindeki sağlık personeline ve Los Angeles polis teşkilatına teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

TİGER WOODS'UN SAĞLIK DURUMU NASIL?

ABD medyasına konuşan uzmanlar, 45 yaşındaki sporcunun kariyerine devam etmesinin artık imkansıza yakın olduğunu belirtiyorlar. Bu durumda Woods’un daha önce dizlerinden ve aşil tendonundan geçirdiği toplam 5 ameliyatın etkisi büyük.

Ünlü sporcunun omuz ve boyun bölgesinde de sorunlar olduğu ve kazadan sonra bunların da spor hayatına devam etmesini sağlayamayacak kadar hasar almış olabileceği belirtiliyor.

Uzmanlar ayaklarında parçalı kırıklar olduğu belirtilen ünlü golfçünün, sağlıklı şekilde tekrar yürüyebilmesinin uzun zaman alacağını belirtiyor.

TİGER WOODS KİMDİR?

Woods, 30 Aralık 1975 tarihinde Kaliforniya’da dünyaya geldi. 1997 Masters serisinde sergilediği performans sonrası Tiger Wood adını geniş kitlelere duyurmuştur. Dünyanın en çok kazanan sporcusu unvanını elinde bulunduran Woods, hiçbir çaylağın tarihte yapamadığını yaparak PGA turnuvasının 15 ayağından dördünü birinci bitirmişti. 18 yaşında Amerika’nın en genç Ametör şampiyonu olan başarılı golfçü, 19 yaşında Masters’a katıldı. Tek amatör katılımcı olan Tiger 41.inci oldu. 20 yaşında Tiger Woods vakfını kurdu ve hemen sonrasında profesyonel oldu. 21 yaşında Masters’ı 12 atış ile kazandı. We seriyi en genç kazanan kişi oldu. 23 yaşında 11 turnuvada şampiyon oldu. 1953’ten bu yana ilk kez dört kez art arda turnuva kazanan sporcu oldu. Dünya genelinde 1. sırada gösterilirken şu ana kadar sadece katıldığı turnuvalardan kazandığı paranın 17 milyon dolar olduğu biliniyor.