TFF, Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması yönünde tüm kulüplerle anlaştı

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan Süper Lig'in 12 Haziran'da yeniden başlayacağı TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından açıklandı. Başkan Özdemir, ligdeki 18 takımla da bu konuda anlaşma sağlandığını ifade etti. Konuyla ilgili bir son dakika açıklaması da Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'den geldi. İki ismin yaptığı bu açıklamalar sonrası Süper Lig ne zaman başlayacak sorusu yanıt buldu. Öte yandan yapılan açıklamalarda dikkat çeken bir diğer konu da küme düşmeme yönünde bir talebin olduğu ve önümüzdeki sene liglerin 18 yerine 21 takımla oynanması düşüncesi oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 20.05.2020 18:25
Değiştirme Tarihi: 20.05.2020 18:43
TFF, Süper Lig'in 12 Haziran'da başlaması yönünde tüm kulüplerle anlaştı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 7 kulübün önümüzdeki sezon liglerin 18 yerine 21 takımla oynanması şeklinde bir taleplerinin olduğunu ve bu sezon küme düşme olmaması talebi için başvuruda bulunduklarını belirtti. Konunun TFF'ce değerlendireleceğini söyleyen Özdemir, 12 Haziran günü Süper Lig'in başlaması yönünde 18 takımla da anlaşıldığını ifade etti. 

Nihat Özdemir ayrıca salgın nedeniyle gereken tedbirlerin alınacağını ifade etti ve herhangi bir futbolcu ya da futbol adamının koronavirüse yakalanmaması için her şeyi yapacaklarının da altını çizdi. Özdemir, liglerin oynanarak sonlandırılması için her şeyi yapacaklarını ve bu konuda kulüplerle de ortak bir fikir benimsediklerini söyledi. 

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ise açıklamasında tarihlerin netleşmesiyle birlikte izlenecek yollar üzerinde durulduğunu dile getirdi. Deplasmana gidecek takımların seyahat koşullarının oluşması gerektiğini ifade eden Sepil, bunun için teyit de istediklerini söyledi. 

Başkan Sepil ayrıca 5 oyuncu değiştirme kuralıyla ilgili çalışmaların da yürütüldüğünün bilgisini paylaştı. Kulüplerin cebine Şubat sonu ve Mart ayı başından bu yana para girmediğini söyleyen Mehmet Sepil, yayıncı kuruluşun yayın akışını kesmesiyle kulüplerin zor bir durum içerisine düştüğünü ifade etti. 

Etiketler: tff - nihat özdemir