Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
TFF'nin 3 Puanını Sildiği Bucaspor, Taraftarlardan Yardım Bekliyor

TFF'nin 3 Puanını Sildiği Bucaspor, Taraftarlardan Yardım Bekliyor

TFF'nin eski futbolcularına ödemediği ücret nedeniyle 3 puanını sildiği, 2 ay içinde ödeme yapılmazsa 6 puan daha sileceği Bucaspor'da yönetim, taraftarlardan yardım bekliyor.

21.09.2016 13:28

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu'nun yaptığı toplantıda mali kriterlere uymadığı için Ulusal Kulüp Lisansı alamayıp 3 puan silme cezasıyla karşılaşan Bucaspor'un eski futbolcuları Kevin Pariente ve Mohammed Dahmane'a olan toplam 480 bin Euro borcu da 2 ay içinde ödemediği takdirde FIFA'nın 6 puanını daha silme cezasıyla karşılaşacağı bildirildi.

Federasyonun verdiği cezanın eski yabancı futbolcu Luiz Henrique, Kevin Pariente ve Mohammed Dahmane'nın dosyalarından kaynaklandığını belirten Başkan Çetin Kayışlı, şunları söyledi:

"DAHA ÖNCE 2 YIL MEN CEZASI ALMIŞTIK"

"Yabancılara olan borçlar yüzünden daha önce FIFA'dan 2 yıl transferden men cezası almıştık. O dönemde yasağa yol açan dosyaların bazılarını imkanlarımızı zorlayarak kapattık. Dady, Carlos ve Mendy'nin borçlarını ödememizi iyi niyet göstergesi kabul eden FIFA transfer yasağı cezasını kaldırdı. Ancak bu üç oyuncunun paralarını yatıramadık. Oyuncularla uzlaşma yoluna gitmeye çalışsak da kendilerini ikna edemedik."

Yorumlar | 0
üye profil