Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

TFF'den UEFA ve küme düşürülme açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, dün çıkan UEFA'nın; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir'in küme düşürülmesini isteyeceği şeklindeki haberlerle ilgili bir açıklama yaptı.

28.02.2017 17:55

TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Bazı internet sitelerinde, "TFF ile UEFA arasında bazı kulüplerimizi ilgilendiren bir toplantı yapıldığı ve bu toplantı sonunda UEFA'nın bazı kulüplerimiz için birtakım yaptırım  taleplerinde bulunduğu" yönünde tamamen gerçek dışı haberler yayınlanmıştır.

İlgili haberlerde iddia edilen türde bir toplantı veya görüşme kesinlikle yapılmamıştır.Bu tür gerçek dışı haber yayınlayan kaynakların Türk futbolunu karıştırmak gibi bir amaca hizmet etmekten öte aynı zamanda toplum içine nifak sokarak bir ihanet içinde bulunduklarının da anlaşılması ve bu odaklara itibar edilmemesi gerektiğini bir kez daha kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

İddialar neydi?
Hatırlanacaüğı üzere dün çıkan bazı haberlerde, Türkiye Futbol Federasyonu'nun UEFA ile geçtiğimiz hafta bir toplantı yaptığı ve UEFA'nın TFF'den FenerbahçeBeşiktaş ve Başakşehir'in küme düşürülmesini istediği, federasyonun ise bu yönde bir kararı çarşamba günü (yarın) açıklayacağı iddia edilmişti. 

Yorumlar | 0
üye profil