TFF'den anlamlı hareket! Başakşehir-Konyaspor maçı ileri bir tarihe ertelendi

TFF, Süper Lig'deki Medipol Başakşehir - İttifak Holding Konyaspor maçını ileri bir tarihe erteledi. Ahmet Çalık'ın trafik kazasında hayatını kaybetmesiyle derinden sarsılan Konyaspor, TFF'ye erteleme başvurusunda bulunmuştu. Başakşehir'in de bu talebe destek vermesiyle, TFF karşılaşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yayınlanma Tarihi: 12.01.2022 16:57
Değiştirme Tarihi: 12.01.2022 16:57
TFF'den anlamlı hareket! Başakşehir-Konyaspor maçı ileri bir tarihe ertelendi

Dün sabah saatlerinde Ankara Gölbaşı yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Konyasporlu Ahmet Çalık, Türk futbolunu derinden etkiledi. Konyaspor, Başakşehir maçının ileri bir tarihe ertelenmesi için başvuruda bulundu. Başakşehir de bu çağrıya destek verdi.

TFF'DEN ANLAMLI HAREKET

Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin bu talebine olumlu yanıt verdi. Başakşehir- Konyaspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelendi. TFF'den yapılan açıklamada, karşılaşmanın oynanacağı yeni tarihin ilan edileceği belirtildi.

İşte TFF'den yapılan açıklama:

"AHMET ÇALIK'IN HAYATINI KAYBETMESİ NEDENİYLE ERTELENMİŞTİR"

"İttifak Holding Konyaspor futbolcusu Ahmet Çalık'ın trafik kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle, 15.01.2022 Cumartesi günü oynanması planlanan Başakşehir-Konyaspor maçı ileri bir tarihe ertelenmiştir. Müsabakanın oynanacağı tarif Federasyonumuz tarafından ayrıca ilan edilecektir. Bu vesiyle bir kez daha merhum Ahmet Çalık'a Allah'tan rağmen, İttifak Holding Konyaspor camiasına başsağlığı ve sabır dileriz."

Son Dakika: TFF'den anlamlı hareket! Başakşehir-Konyaspor maçı ileri bir tarihe ertelendi

İlgili Sayfalar: Spor