TFF Başkanı Nihat Özdemir: Maçlar seyircisiz oynanmaya devam edecek

TFF Başkanı Nihat Özdemir: Maçlar seyircisiz oynanmaya devam edecek
Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 18:23
Değiştirme Tarihi: 17.03.2020 19:03

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, düzenlediği basın toplantısında "Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz olarak maçlar oynanamaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, liglerde maçlara nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak devam edileceğini açıkladı.

Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı ile birlikte Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm dünyada önlemlerin alındığını belirten Nihat Özdemir, "Hepimizin bildiği gibi bütün dünya ve Türkiye'de çok hareketli zamanlar geçiriyoruz. Her dakika durum değişebilir. Aklı başında çok iyi planlama yapan bir Sağlık Bakanı'mız ve Bilim Kurulu'muz var. Devamlı olarak irtibat halindeyiz. Aldığımız karar müşterek. Danışıklı olarak aldığımız kararlar Türkiye'mizi ilgilendiriyor. En önce gelen Türkiye. Her şeyin planlaması yapıldı. Liglerin seyircisiz oynanması ile ilgili şu an gündemimizde değişiklik yok. Karar aynen devam etmektedir. Karşılaşmalar nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak devam edecek." ifadelerini kullandı.

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Beşiktaş derbisinin ardından maçların ertelenmesi yönünde görüş bildiren ve sert tepkilerde bulunan Fatih Terim'in sözlerine yanıt verdi.

"FATİM TERİM MÜSADE ETSİN..."

Servet Yardımcı konuyla ilgili olarak; "Galatasaray - Beşiktaş derbisi sonrası Fatih Terim'in açık konuşmamakla birlikte kastettiği kişi benim. Kimi kastettiğini herkes iyi biliyor. Kendisi müsaade etsin. UEFA ile görüşmeleri nasıl yapacağımızı bilecek kadar tecrübem var. 2 hafta önce Amsterdam'da toplantı yaptık. 55 federasyon yöneticileriyle toplantı yaptık. Olağanüstü bir durumda toplantı yapmanın yolu tele konferanstır. UEFA'da ülkemizi, orada nasıl çalıştığımı bilen de çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı.

UERO 2020 ERTELENDİ

UEFA, EURO 2020'yi 2021 yılına ertelendi. UEFA, 55 üye ile yaptığı toplantıda EURO 2020'yi 1 sene erteleme teklifini sundu. Bu teklif üye ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği ve futbolcuları temsilen katılan FIFPro tarafından kabul edildi.

Turnuvanın 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Resmi açıklamanın kısa süre içinde gelmesi bekleniyor.

Norveç Futbol Federasyonu da resmi Twitter hesabı üzerinden turnuvanın bir sene ertelendiğini açıkladı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI ASKIYA ALINDI

Ayrıca Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçları da askıya alındı. Maçların haziran ayı içinde yapılma ihtimali bulunuyor.