TFF Başkanı Nihat Özdemir katıldığı canlı yayında Süper Lig ne zaman başlayacak sorusuna yanıt verdi

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Son dakika haberine göre, Süper Lig'in ne zaman başlayacına dair de bir açıklama yapan Nihat Özdemir, önceden belirtilen 12 Haziran tarihi yerine Temmuz ayı olabileceğini dile getirdi ve herhangi bir zaman sıkışıklığı olmadığını söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.05.2020 10:43
Değiştirme Tarihi: 16.05.2020 10:51
TFF Başkanı Nihat Özdemir katıldığı canlı yayında Süper Lig ne zaman başlayacak sorusuna yanıt verdi

Süper Lig ne zaman başlayacak? Süper Lig başlama tarihi belli oldu mu? TFF Başkanı Nihat Özdemir, katıldığı canlı yayında merak edilen bu soruya ve daha fazlasına açıklık getirdi. Süper Lig'in Temmuz ayında başlayabilecenini sinyallerini veren Özdemir, "Zaman sıkışıklığımız yok. Önümüzde 3 ana 7 yan olmak üzere farklı planlar da var. Her şey iyi giderse Temmuz ayındaki maçlarımızı belki seyircili oynarız." dedi. 

"UEFA, 'YAPABİLİYORSANIZ TEMMUZ SONUNA KADAR BİTİRİN' DİYOR"

Özdemir ayrıca UEFA'nın bir parçası olduklarını ve onların intibasının, 'Temmuz sonuna kadar ligleri tamamlayın, ben de UEFA olarak kendi kupalarımı Ağustos'ta yapayım' yönünde olduğunu dile getirdi. 

Bu açıklamanın ve durumun Türkiye için önemli olduğunun altını çizen Nihat Özdemir, neden olarak Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul'da oynanacak olması gösterdi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeye de değinen Özdemir, bugün bu noktada olmalarının sebebinin Bakan Koca olduğunu belirtti ve kendisini takdir ettiğini söyledi. Öte yandan Almanya'nın bu süreçte kendileri için rehber konumunda olduğunu söyleyen Özdemir, liglerin orada başlayacağını ve kendilerinin de Almanya'yı yakından izleyeceklerini söyledi. 

"SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞ AYRILIĞI YOK"

Nihat Özdemir'in Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmeye dair söyledikleri de ayrıca şu şekilde: Bakanımızla konuşurken bana 'Biz Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olarak sizin işinize karışmayız. TFF özerk bir kurum.' Futbola dönüş protokolümüzü de kendisine verdim. Çok detaylı olduğunu söyledi. 'Siz yolunuza devam edin, bir konu olduğunda bize danışırsınız' dedi. Görüş ayrılığımız yok. TFF Sağlık Kurulumuzun danışma kurulu var, orada enfeksiyon uzmanlarımız var. Ayrıca Mete Düren var. UEFA'nın da sağlık kurulu üyesi. Dönüş için protokolümüzü hazırladık. Almanya'dan, İspanya'dan, İtalya'dan aldık. Daha iyi bir protokol hazırladık ve kulüplerimize yolladık.