TFF Başkanı Nihat Özdemir: "İngiltere, İtalya gibi ülkelerde de hakem hataları yaşanmıyor mu?"

Hakemlerle ilgili konuşan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, “Avrupa futboluna bakın; İngiltere, İspanya veya İtalya gibi ülkelerde de hakem hataları yaşanmıyor mu, yaşanıyor” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 12:50
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 12:50
TFF Başkanı Nihat Özdemir: 'İngiltere, İtalya gibi ülkelerde de hakem hataları yaşanmıyor mu?'

Pandemi sonrasında her şeyin iyiye gittiğini söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, "Uzun süren ayrılığa rağmen takımların lige yeniden motive olduğunu gözlemledim. İnanılmaz bir mücadele örneği gösteriyorlar” dedi. Hakemlerin de bu virüsten olumsuz etkilendiğini belirten TFF Başkanı, “Avrupa futboluna bakın; İngiltere, İspanya veya İtalya gibi ülkelerde de hakem hataları yaşanmıyor mu, yaşanıyor” şeklinde konuştu. 

"İNSANIN OLDUĞU HER YERDE HATA VARDIR"

İnsanın olduğu yerde hata olabileceğini belirten Özdemir, "Bakın, iş yaparken hangimiz yapmıyoruz? Her iş alanında hatalar vardır. Teknik adamı da, futbolcusu da hata yapmıyor mu, elbette yapıyor. Kaldı ki olağanüstü bir yıl yaşıyoruz. Kötü niyet var mı, ben ona bakarım. Hakemlerimizin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum. VAR’ın hakemlerimize katkısı elbette var. Hataları asgariye indiriyor” açıklamalarını yaptı.