TFF açıkladı! 2. Lig, 3. Lig ve BAL Ligi'nde maçlar oynanamayacak

Türkiye Futbol Federasyonu, TFF 2. Lig ve 3. Lig'de kulüplerin kalan 6 haftadaki maçların oynanmaması yönündeki talebiyle ilgili kararını açıkladı. TFF'den konuyla ilgili yapılan açıklamada, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'in yanı sıra Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin de oynatılmamasına karar verdi.

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 20:36
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 20:36
TFF açıkladı! 2. Lig, 3. Lig ve BAL Ligi'nde maçlar oynanamayacak

Türkiye Futbol Federasyonu koronavirüs sebebiyle ertelenen ve 18 Temmuz’da yeniden başlayacağını açıklamıştı. Ancak 2. Lig ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can ve Başkan Vekili Cengiz Günaydın Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile görüştü ve liglerde kalan maçların oynanmaması talebinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu konuyla ilgili olarak, "Söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar vermiştir" açıklamasını yaptı. Liglerin nasıl tescil edileceği ise TFF Yönetim Kurulu’na bırakırken, TFF’nin konuyla ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

İşte TFF'nin resmi sitesinden yaptığı açıklama; 

"Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva’da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır.

Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar vermiştir.

TFF’nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu"