Terim dediğini yaptı, o yıldızları sildi

Terim dediğini yaptı, o yıldızları sildi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Rusya ile oynanacak hazırlık maçı ve Dünya Kupası Eleme Grubu'nda Hırvatistan ile oynayacağımız maç kadrosuna Arda Turan, Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Gökhan Gönül, Caner Erkin ve Hakan Balta’yı almadı. İşte olayın perde arkası...

Terim’in bu kararı tartışmalar yarattı. Nedeni ise Barcelona’da harikalar yaratan Arda Turan ve Galatasaray’da banko oynayan Selçuk, Hakan başta olmak üzere Fransa’da EURO 2016 kadrosunda yer alan futbolcular aday kadroda yer almamıştı….

Hürriyet, bu kararın perde arkasını 20 Haziran 2016 tarihinde okuyucularına “ İşte O Plan” başlığı ile duyurmuştu.
Terim, bu kararı takımdaşlık olgusu adına aldı. Nedeni ise, Arda başta olmak üzere Burak Yılmaz, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile prim nedeni ile ters düşmüştü. Hatta Arda ve Burak, İspanya maçı öncesinde takım fotoğrafına dahi istemeyerek girmişti.

Ay Yıldızlı ekipte sorun yaşayıp takım bütünlüğünü bozduğuna inandığı Arda, Burak, Selçuk ve Gökhan’ı, Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Grup eleme maçlarında kadroya almayacağının sinyallerini vermişti. Bu yıldızlarının alınmamasının altında yatan neden ise takımdaşlık olgusunun bozulmaması vardı.

Terim, 2018 Dünya Kupası’nda mücadele edecek kadroyu kurarken gençleştirme operasyonuna da gitti.

Kadrodaki en tecrübeli isimler ise 29 yaşındaki Volkan Şen ve Olcay Şahan oldu. Terim’in yaşı nedeniyle Galatasaray’da banko oynayan Hakan Balta’yı da bu yüzden milli takım kadrosuna almadığı öğrenildi.

KADROYA NEDEN ALINMADILAR?Arda Turan: EURO 2016’da, Fatih Terim ile yaşadığı prim krizi nedeniyle kadroya alınmadı. Burak Yılmaz: EURO 2016’da Terim ile arasında soğuk rüzgarların estiği isimler arasında idi. Selçuk İnan: Terim’in hem Fransa’da performansından memnun olmadığı hem de kendisine karşı cephe alan grupta olduğuna inandığı futbolcular arasındaGökhan-Caner: İki futbolcuda performansı ve hazırlık kampını yeterince başarılı geçirmediğine inanılarak kadroya alınmadıHakan Balta: 2018 Dünya Kupası’nın kadrosuna kuran Fatih Terim, 33 yaşında olan futbolcuyu bu yüzden kadroya almadı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 27/08/2016 02:12:40

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin