Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Temizlenene kadar sürecek

Temizlenene kadar sürecek

“Tüm kurullar, federasyonlar ve yöneticilerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. FETÖ’cülerin tüm unsurlarının temizlendiğinden emin olana dek çalışmaya devam edeceğiz”

07.08.2016 02:31

“Tüm kurullar, federasyonlar ve yöneticilerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. FETÖ’cülerin tüm unsurlarının temizlendiğinden emin olana dek çalışmaya devam edeceğiz”

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, FETÖ'cülerin spor alanındaki yapılanmalarının tümünü temizleyeceklerini söyledi. Olimpiyatları takip etmek için gittiği Brezilya'da konuşan Bakan Kılıç, "Bizim FETÖ ile mücadelemiz, sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ortaya koymuş olduğu kararlı duruş çerçevesinde hiç durmadan devam edecek. Talimatlarımızı almış durumdayız. Bu anlamda hiçbir şekilde müsamaha göstermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dile getirdiği bir söz var; 'Zalime merhamet olmaz' diye, mazluma haksızlıktır çünkü. Sorumluluk alanımla ilgili olarak tüm kurullar, federasyonlar ve yöneticiler ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ve bu hain yapılanmanın tüm unsurlarının temizlendiğinden emin olana dek de sürecek" ifadelerini kullandı. önümüze bakıyoruz Bakan Kılıç, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin hemen ardından dev bir kafileyle Brezilya'ya geldiklerini de hatırlatıp, "15 Temmuz gecesi Türkiye'deki FETÖ'nün darbe girişiminin altından Allah'ın izniyle kalktık. İşte şimdi Brezilya'da dünyanın uluslararası en büyük spor organizasyonu olan olimpiyatlardayız. Sporcularımız, antrenörlerimiz, doktorlarımız, masörlerimiz burada. Böyle alçak hain girişiminin altında bu kadar kısa sürede kalktık ve önümüze bakıyoruz. Türkiye'nin ne kadar büyük bir ülke olduğunu dünyaya gösteriyoruz" diye konuştu.?BAKAN'DAN MORAL TURUGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyatları'nda mücadele eden milli sporcuların kaldığı tesisleri ziyaret etti. Milli sporcuların moralinin yerinde olduğunu belirten Bakan Kılıç, "Sporcularımızın motivasyonu gayet iyi, Tüm ekip, sporcularımızın müsabakalara en iyi şekilde hazırlaması için 24 saat görev yapıyor. Şu ana kadar bir sıkıntı yok" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil