Tekrar edilecek mi? UEFA, Galatasaray Lokomotif Moskova maçıyla ilgili kararı açıkladı

UEFA, Galatasaray ile Lokomotif Moskova arasında oynana UEFA Avrupa Ligi mücadelesiyle ilgili, sarı kırmızılı takımın yaptığı 'Hükmen galibiyet ya da tekrar oynama' başvurusunuun kabul edilmediğini açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.11.2021 15:48
Değiştirme Tarihi: 12.11.2021 15:57
Tekrar edilecek mi? UEFA, Galatasaray Lokomotif Moskova maçıyla ilgili kararı açıkladı

UEFA, Galatasaray 'ın Lokomotiv Moskova maçı için yaptığı "hükmen galibiyet ya da tekrar oynama" başvurusunun kabul edilmediğini açıkladı.

Galatasaray, Rus ekibi Lokomotiv Moskova ile oynadığı ve 1-1 berabere kaldığı UEFA Avrupa Ligi maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle UEFA'ya başvuruda bulunmuştu.

Karşılaşmada İsviçreli hakem Sandro Scharer'in Lokomotiv Moskovalı Dmitri Zhivoglyadov'a iki kez sarı kart göstermesine rağmen futbolcunun oyundan ihraç edilmediği ileri sürülmüştü.

UEFA'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Galatasaray A.Ş.'nin, UEFA Avrupa Ligi'nde 4 Kasım 2021 tarihinde oynanan ve 1-1'lik eşitlikle sonuçlanan Galatasaray - FC Lokomotiv Moskova maçındaki şikayeti üzerine UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu şu kararı almıştır: Galatasaray A.Ş.'nin yaptığı itiraz reddedildi" ifadelerine yer verildi.

İlgili Sayfalar: Spor