"Teklifi gösterdi! Sen olsan ne yaparsın ağabey?"

Beşiktaş’ın, Tolgay Arslan transferinin mimarı olan Beşiktaş Dış İlişkiler Sorumlusu Erdal Torunoğulları özel açıklamalarda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 30.01.2015 16:33
Değiştirme Tarihi: 30.01.2015 16:33
'Teklifi gösterdi! Sen olsan ne yaparsın ağabey?'

Torunoğulları, "Trabzon Başkanı, fotoğraf çektirmek istemiş, çocuk nezaketen kabul etmiş. Oyuncu forma tutmadı ya da imza atmadı. Kendisine çok yüksek rakamlar önermişler. Bunun ardından gece beni aradı, ‘Ağabey, lütfen Hamburg'a gel, kafam çok karışık' dedi. İmza atmadığını öğrenince sabah saatlerinde Almanya'ya gittim. Beni havalimanından aldı ve otelde kendisiyle konuştuk. Trabzon tarafının teklifini bana göstererek, ‘Sen olsan ne yaparsın ağabey' sorusunu yöneltti. Bizim teklifimizin çok üzerinde bir rakama ek olarak kendisine imza parası da önerilmişti. Ben de, mali olarak Trabzonspor'un teklifinin daha iyi olduğunu belirttim ve kendisine, ‘Kariyer mi, para mı?' sorusunu yönelttim. ‘Eğer paraysa Trabzon'a gideceksin' dedim. Teklifimizde artışa gitmeyeceğimizi söyledim."
 
‘Onlara gelemeyeceğini söyle'
 
"Bu görüşme sırasında yanımızda olan menajeri, ‘Onların başkanları da burada' sözlerini sarf edince müdahale ettim, ‘Beşiktaş Başkanı, bir futbolcunun ayağına gitmez. Sana en büyük hediyeyi Beşiktaş formasını vermekle yaptı' cevabını verdim. Ailesiyle konuyu konuşup karar vermesi isteğinde bulundum. Sonra beni aradı ve Beşiktaş'a gelmek istediğini belirtti. Ben de Trabzon Başkanı, yöneticileri ve CEO'su'na da kararını bildir dedim. O da gitti, söyledi. Orada bir takım tatsız olaylar yaşanmış ama beni fazla zorlamasınlar! Ardından imzaları attık, fotoğraf çektirdik ve İstanbul'a geldik. Biz imzayı attırdıktan sonra fotoğraf çektirdik. Beşiktaş ciddi bir kulüptür."