Galatasaray ile Beşiktaş arasında kriz!

G.Saray’ın kadınlarda F.Bahçe ile yaşadığı krizin benzeri tekerlekli sandalyede Beşiktaş ile tekrarlandı.Siyah beyazlı yönetim, Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde pazar günü G.Saray derbisi öncesi, haftalardır 4 lejyoner ile oynayan rakibinin 2 artı 1 yabancı kuralını ihlal ettiği gerekçesiyle Federasyon’a şikayette bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2016 12:17
Değiştirme Tarihi: 09.01.2016 12:22
Galatasaray ile Beşiktaş arasında kriz!

Parkede 2. Kizer vakası mı yaşanıyor? Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ikinci lisansla oynadığı için F.Bahçe ile Galatasaray’ın arasını açan Lynetta Kizer krizinin bir benzeri tekerlekli sandalye basketbolunda G.Saray ile Beşiktaş arasında yaşanıyor...

Pazar günü 16.00’da Ahmet Cömert’te oynanacak kritik derbi öncesi Beşiktaş Kulübü, rakibi G.Saray’ın 2 artı 1 yabancı kuralını ihlal ettiğini belirterek, sarı kırmızılılarda İki İran (Omit Hadi, Morteza Abedi) iki de Polonyalı (Mateusz Filipski, Piotr Luszynski) 4 yabancı oyuncu olduğunu savundu. Siyah beyazlılar, hazırladığı dilekçeyi, 29 Aralık 2015’te Bedensel Engelliler Federasyonu’na resmen iletti.

‘Nasıl Türk oldular?’

Siyah beyazlı yöneticilerin imzasının yer aldığı itiraz dilekçesinde, “Polonyalı Piotr Luszynski, kadroda Mehmet Türk, Mateusz Filipski ise Mete Sarı olarak gözükmektedir. Bu oyuncuların yakın zamanda Türk vatandaşlığı statüsüne alındığı ve müsabakalarda ‘Türk Statüsü’nde oynatıldıkları kulübümüz tarafından öğrenilmişse de bu kişilerin yasanın hangi düzenlemesi ile Türk statüsünü elde ettiği bilinmemektedir” denildi.

Federasyonu göreve çağıran Beşiktaş Yönetimi, konuyu Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’na da taşıyabileceğini belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

 

Federasyon karar veremediği için 6 sayfalık itiraz dilekçesi, şu an hukuk kurulunda...