Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tarık Akan 3 Temmuz sürecini böyle değerlendirmişti

Tarık Akan 3 Temmuz sürecini böyle değerlendirmişti

Bu sabah duyurulan ölüm haberiyle tüm ülkeyi yasa boğan Tarık Akan, daha önce yaptığı bir açıklamada, 3 Temmuz süreci ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım için değerlendirmelerde bulunmuştu.

16.09.2016 18:42

Gece geç saatlerde vefat eden ve tüm Türkiye'yi yasa boğan Yeşilçam'ın yeşil gözlü devi Tarık Akan, daha önce yaptığı bir açıklamada, 3 Temmuz süreci ve kulüp başkanı Aziz Yıldırım için değerlendirmelerde bulunmuştu.

Yakalandığı hastalıktan dolayı 66 yaşında hayata veda eden efsanevi sinema sanatçısı Tarık Akan, sporla da yakından ilgiliydi. Gençlik yıllarında basketbol oynayan Tarık Akan, koyu bir Fenerbahçe taraftarıydı.

Tarık Akan, 2013 yılının Aralık ayında yayımlanan Fenerbahçe Dergisi'nden Sedat Hayran'a verdiği röportajda 3 Temmuz sürecine ilişkin çarpıcı yorumlarda bulunmuştu:

"Fenerbahçe gibi büyük bir kurumu ele geçirmek isteyen kara bir zihniyet vardı. Öncelikle belli yapılarla nabız yoklandı; Ergenekon ya da Balyoz gibi. 3 Temmuz’da başlatılan politika, 12 Eylül ve 28 Şubat’larla birlikte orduyu ele geçirmeye kadar uzanan bir sürecin devamıdır. Fenerbahçe’yi elde etmek isteyenlerin bu girişimleri işe yaramadı diyebilirim. Fenerbahçe’nin spor adına böyle bir şeyi yıkması çok önemli diyebilirim."

Haber ile ilgili metin girin!.

Akan, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım için de şu değerlendirmeyi yapmıştı:

'Başkan ve yönetimi her şeyi yapıyor. Fenerbahçe için gece gündüz çalışıyorlar. Ben her şeyin daha da güzel olacağına inanıyorum. Güzel bir insan sayın başkan Aziz Yıldırım Bey."

Yorumlar | 0
üye profil