Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tarihe geçen paralimpik sporcunun hedefi bitmedi

Tarihe geçen paralimpik sporcunun hedefi bitmedi

Kadınlar tekerlekli sandalye tenisinde 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota alarak bir ilki gerçekleştiren milli sporcu Büşra Ün, organizasyondan iyi bir neticeyle dönmeyi hedefliyor .

29.06.2016 12:10

Büşra Ün: "Sonunda istediğimiz oldu ama henüz bitmedi. Hedefim orada da güzel bir derece elde etmek. İnşallah o da olur, oradan güzel bir sonuçla döneriz". Kadınlar tekerlekli sandalye tenisinde 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota alarak bir ilki gerçekleştiren milli sporcu Büşra Ün, organizasyondan güzel bir neticeyle ayrılmak istediğini söyledi. 

Büşra Ün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 Londra Paralimpik Oyunları'na katılmak için büyük uğraş verdiğini ancak başarılı olamadığını hatırlattı. Rio Paralimpik Oyunları'na katılım hakkı elde etmesiyle önemli bir eşiği geçtiğini kaydeden milli sporcu, şunları kaydetti: "6 yıllık hedefimi gerçekleştirdim. Tabii ki tek başıma yapmadım, sponsorlarım, federasyonumuz, ailem, arkadaşlarım, hocalarım, bana destek olan çok kişi var. Kimsenin hakkını ödeyemem. Sonunda istediğimiz oldu ama henüz bitmedi. Benim hedefim oraya gidip orada da güzel bir derece elde etmek. İnşallah o da olur, oradan güzel bir sonuçla döneriz. Bayrağımızı orada dalgalandırmak istiyorum." Büşra Ün, Rio de Janeiro'daki organizasyonda dünyanın en iyi paralimpik sporcularının bulunacağını belirterek, "Diğer turnuvalardan çok daha zor olacak ama gidebildiğim kadar gitmek istiyorum. Tenis eleme usulü olduğu için bir maç kaybettiğinizde bitiyor. Hiçbir şey için söz veremiyorum ama gidebildiğim kadar gitmek istiyorum" diye konuştu.

"ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPMAK İSTİYORUM"Rio de Janeiro'da elinden gelenin en iyisini yapmak için çaba göstereceğini anlatan Büşra Ün, şunları aktardı: 
"Ülke olarak tekerlekli sandalye tenisinde diğer ülkelere göre çok yeniyiz. Türkiye'den birinin ilk 32'ye girmesi ve bu kişinin de benim olmam çok büyük bir gurur. Ülkemizin 7-8 yıllık bir geçmişi varken rakiplerim 15-20 yıldır oynayan insanlar. Çok güzel bir başarı elde ettiğimizi düşünüyorum. Devamının da gelmesi lazım. Ben ileride 'Türkiye bu sporda en iyi ülkelerden biri' dedirtmek için elimden geleni yapacağım ve eminim ki bunu başarabiliriz. Çünkü diğer ülkelerle kıyasladığımız zaman çok iyi bir potansiyelimiz var."

Yorumlar | 0
üye profil