Taraftara 'Suriyeli' demişti, takımdan gönderildi

Taraftara 'Suriyeli' demişti, takımdan gönderildi
Yayınlanma Tarihi: 03.07.2019 11:56 | Değiştirme Tarihi: 03.07.2019 11:56

Galatasaray, geçtiğimiz sezon taraftara Suriyeli diyen Sinan Gümüş'ün sözleşmesini uzatmadı. 25 yaşındaki futbolcu, İtalya'nın Genoa ekibiyle anlaştı.

Galatasaray'da sözleşmesi biten ve yeni sözleşme teklif edilmeyen Sinan Gümüş'ün, sarı-kırmızılı takımla yolları ayrıldı. 2014 yılında Almanya'nın Stuttgart II takımından transfer edilen ve Türkiye'deki kariyeri inişli çıkışlı bir şekilde ilerleyen 25 yaşındaki futbolcu, geçtiğimiz sezon oynanan Fenerbahçe derbisi öncesinde sosyal medyaya düşen videoda, takımı uğurlayan Galatasaray taraftarına, "Bunların hepsi Suriyeli" dediği duyulan Sinan'a tepkiler çığ gibi büyümüş, az olan kredisini de tükenmişti. Galatasaray yönetimi, bu gelişmeyi göz önünde bulundururarak sözleşmesi biten oyuncuya yeni kontrat önermedi ve gönderdi.

Yeni durağı İtalya

Galatasaray'ın gönderdiği Sinan Gümüş, İtalyan takımı Genoa'yla anlaşmaya vardı. Çizme basınına göre kanat oyuncusunun, Serie A ekibine sarı-kırmızılı takımda kazandığından daha az bir fiyata imza attığı ifade ediliyor. 25 yaşındaki hücum oyuncusu, geride kalan sezonda 30 maça çıkıp 5 gol 3 asistlik performans sergilemişti.