Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Taraftar stada yürüyerek gidecek

Taraftar stada yürüyerek gidecek

Deplasman yasağının kalkmasının ardından oynanacak olan ilk derbiye taraftar yürüyerek götürülecek.

22.09.2016 17:02

Deplasman yasağının kaldırılmasının ardından ilk derbi Beşiktaş-Galatasaray arasında oynanacak. Vodafone Arena'ya gelecek olan sarı-kırmızılı taraftarlar maç öncesi Taksim Gezi Oteli'nde bir araya gelecek. 1 yönetici ve çevik kuvvet ekipleri eşliğinde stada 1 km yürüyecek.

Deplasman yasağının kalktığı ilk derbi
Beşiktaş ile G.Saray arasında cumartesi günü oynanacak dev derbiye Sarı-Kırmızılı taraftarların nasıl gideceği belli oldu. Emniyet, gerekli araştırmalar sonrasında G.Saraylıların Taksim'de toplanıp Vodafone Arena'ya yürümesini kararlaştırdı. Plana göre 2 bin 110 G.Saraylı maça aynı güzargah üzerinden gidecek.

Sarı kırmızılı taraftarlar, derbiden 6 saat önce Taksim'de bir araya gelecek. Ardından Gezi Otel önünde toplanılacak. Taraftarlar, çevik kuvvet eşliğinde Ceylan Otel'in önünden Vodefone Arena'ya kadar yüreyecek ve Arena'daki misafir girişinden içeri alınacak. G.Saray taraftarı, Maçka tarafındaki tribünde yer alacak.

Taraftarın yanında bir yönetici olacak
Taraftarların en önünde ise Galatasaray'dan bir yönetim kurulu üyesi yer alacak. Başkan Dursun Özbek tarafından belirlenecek bu isim, yürüyüşe eşlik edecek. Sorumluluk bu yönetici de olacak. Çevik kuvvet taraftarları, maç sonu Taksim'e geri getirecek.

Yorumlar | 0
üye profil