"Elazığspor'a sahip çıkın" yürüyüşü

PTT 1'inci Lig ekiplerinden Elazığspor'un taraftarları, kentin ileri gelenlerinin kulübe sahip çıkmayıp destek vermediğini ileri sürerek, destek yürüyüşü düzenledi.

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2015 23:22
Değiştirme Tarihi: 04.02.2015 23:22
'Elazığspor'a sahip çıkın' yürüyüşü

PTT 1'inci Lig ekiplerinden Elazığspor'un taraftarları, kentin ileri gelenlerinin kulübe sahip çıkmayıp destek vermediğini ileri sürerek, destek yürüyüşü düzenledi.

Elazığsporlu taraftarlar, öğretmenevi önünde toplanarak, aralarında Ak Partili Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın da bulunduğu kentin ileri gelenlerinin kulübe sahip çıkmadığını ileri sürdü, kulübe destek verilmesini istedi.

Yaklaşık 500 taraftar, Belediye Başkanı Yanılmaz'ı istifaya davet ederken, kulübe sahip çıkılmasını ve takıma destek verilmesini istedi. Taraftarların toplandığı alana daha sorra Elazığspor Kulübü Başkanı Selçuk Öztürk, teknik direktör Ümit Özat ile futbolcular da takım otobüsü ile geldi. Taraftarlar, Ümit Özat ile futbolculara sevgi gösterilerinde bulundu. Öğretmenevi önünde toplanan taraftarlar ile futbolcular, daha sonra Ahmet Aytar Meydanı'na kadar yürüdü.

Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk, konuşma yapacağı sırada taraftarların Belediye Başkanı Yanılmaz'ın istifası yönünde slogan atmaları üzerine, taraftarları susturdu. Öztürk, "Burası Elazığspor, bir gün bu mevkileri, makamları bırakıp gideriz. Giderken rabbim vebal altında bırakmasın bizi. Kul hakkında bırakmasın bizi. Biz hepimiz toprak oluruz, ama Elazığspor yaşayacak. Hepinizden Allah razı olsun, hepinizi tek tek öpüyorum" dedi.

Daha sonra teknik direktör Ümit Özat ile futbolcular, taraftarlara forma dağıttılar. Taraftarlar daha sonra olaysız şekilde dağıldı.

İlgili Sayfalar: Spor