Talisca'ya teklif var mı?

Talisca'ya teklif var mı?
Yayınlanma Tarihi: 15.12.2017 15:04 | Değiştirme Tarihi: 15.12.2017 15:05

Benficalı yönetici Luis Bernardo yaptığı açıklamada, Beşiktaşlı Talisca için kendilerine Çin'den teklif gelmediğini söyledi.

Beşiktaşlı Talisca'ya Çin'den astronomik teklif geldiği haberleri yankı yarattı. Siyah-beyazlı ekipte Benfica'dan kiralık olarak forma giyen 23 yaşındaki futbolcu için Portekiz ekibine 25 milyon euroluk teklif yapıldığı iddia edilmişti.
 

'Bunlar asılsız şeyler'
 

Konuyla ilgili bilgisine başvurduğumuz Benfica İletişim Direktörü Luis Bernardo, oyuncuya Çin'den geldiği öne sürülen teklifle ilgili açıklamada bulundu. Kendilerine ulaşan bir teklif olmadığını belirten Portekizli yönetici, "Portekiz basınında Çin'den oyuncuya gösterilen ilgiyle ilgili ne yazdılar bilmiyorum fakat şunu söyleyebilirim, bunlar bir temeli olmayan asılsız şeyler" şeklinde konuştu.  

 

Talisca kalmak istiyor

 
Anderson Talisca da Çin'e gitmeye pek sıcak bakmıyor. Beşiktaş formasıyla hem Şampiyonlar Ligi hem de ligde başarılı bir performans sergileyen Brezilyalı futbolcu geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada "Birinci tercihim Beşiktaş ancak Benfica ile de devam eden bir kontratım var" demişti.

 
Çin'de yeni kısıtlamalar yolda
 


Çin'de değişen kurallar da artık ülke takımlarının astronomik transferler yapmalarını zorlaştırıyor. Ocak ayında yabancı konusunda yeni düzenleme yapılan ve 4 olan sayı 3'e düşürülen Uzakdoğu ülkesinde yeni kural değişikliğine daha hazırlandığı ifade ediliyor. Titan Sports'un haberine göre Çin Futbol Federasyonu önümüzdeki dönemde uluslararası transferleri sınırlandırıcı, genç futbolcuların önünü açıcı yeni düzenlemeleri hayata geçirecek.