Survivor Ramazan'ın rol aldığı 'Mahsusa' filmi yakında beyaz perdede!

Survivor 2018 yarışmacılarından Ramazan Kalyoncu'nun rol aldığı 'Mahsusa' filmi yakında vizyona giriyor.

Yayınlanma Tarihi: 19.08.2018 01:00
Değiştirme Tarihi: 19.08.2018 01:00
Survivor Ramazan'ın rol aldığı 'Mahsusa' filmi yakında beyaz perdede!

Mahsusa filmi; 1908 yılından 2008 yılına kadar yani yüz yıl boyunca süren gerçek olaylar zincirini anlatmaktadır. Ramazan Kalyoncu filmde Ali Reşat rolünü canlandırmaktadır.

 

Ali Reşat Kimdir?

 

Çanakkale savaşında gönüllü asker olan, 14 yaşındaki Ali Reşat cepheye katılır ve bombacı olur.

 

(tarihten dikkat çekici bir ayrıntı: Ali Reşat’ın namı, İngiliz ve Avustralya gazetelerine manşet olur)

 

Başarıları, Osmanlı gizli servisi Mahsusa’nın dikkatini çeker ve Teşkilatın önemli kadın ajanlarından Mebruke Hanım’ın önermesiyle Teşkilata katılır. Fransızların elinde olan mühürlü kriptoyu gizlice almak üzere Şam’a gönderilir. Bu sırada, Fransız elçinin kızı Amebella ile tanışır. Önceleri görev amacıyla kurduğu yakınlaşma zamanla güçlü bir aşka dönüşür. Bu aşkın gölgesinde kalan kriptonun gizemi, günümüze kadar gelir.

 

Günümüzde yaşayan ve genç bir yazar olan Oya, geçmişteki bu aşkı konu eden bir roman yazdığı sıralarda, bu mührün gizli kalmış karanlık yüzünü gün yüzüne çıkarır. Bu durum, onun tehlikeli bir serüvenin içine girmesine neden olur.

 

Amansız bir mücadelenin, derin ve duygusal bir aşkla buluştuğu bu hikayede, yüksek reel ve dijital aksiyon sahneleri kullanılıyor.

 

5 Ayrı film platosu ile 82 kişilik VFX efekt uzmanı ve aksiyon dövüş ile silah eğitim uzmanlarının yer aldığı filmin ilk tanıtımı çıktığında, Kanada ve Korel film firmaları, filme talip oldu.

 

Filmin oyuncuları özel eğitimden geçiyor. Gerçek silahla ve gerçek mermi kullanılarak eğitiliyor. Ayrıca dönem sahneleri için yakın dövüş ve kılıç teknik dersleri alıyorlar.