Süper Lig'in eski yıldızlarından Luton Shelton 35 yaşında hayatını kaybetti

Süper Lig'de bir dönem Karabükspor forması terleten 35 yaşındaki Luton Shelton, mücadele ettiği ALS hastalığına yenik düştü. Jamaikalı futbolcu hayatını kaybetti. 

Yayınlanma Tarihi: 23.01.2021 09:36
Değiştirme Tarihi: 23.01.2021 09:36
Süper Lig'in eski yıldızlarından Luton Shelton 35 yaşında hayatını kaybetti

Süper Lig'de 2011-2013 yılları arasında forma giyen Jamaikalı futbolu Luton Shelton, ALS hastalığı nedeniyle 35 yaşında hayatını kaybetti. 2018 hastalık teşhisi konulan Luton Shelton'un yoğun tedaviye rağmen, yaşam savaşını kaybettiği ifade edildi. Shelton, Süper Lig'de oynadığı yıllarda, vatandaşı ünlü atlet Usaint Bolt'a da benzetiliyordu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Karabükspor formasıyla 47 maça çıkan Luton Shelton, 10 gol atıp 9 da asist yapmıştı. 2018 yılında Rusya'nın Volga takımında forma giyen Shelton, hastalık teşhinin konulmasıyla birlikte de futbolculuk kariyerini noktalamıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sosyal medyadaki son paylaşımını yeni yıl için yapan Luton Shelton, “2020 eminim herkes için bir meydan okumaydı ama dürüst olmak gerekirse başardığım için şükürler olsun. Bir yılı daha önümüzde görmek bana gelecek yıllara meydan okuma motivasyonu veriyor çünkü eminim geçen yıldan daha kötü olamaz. Burada olduğum için mutluyum çünkü bazen benim tarafım karanlık oluyor. Teşekkürler eşim ve herkese mutlu yıllar” ifadelerine yer vermişti.

ALS HASTALIĞI NEDİR?

ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastalığı, beyin ve omurilikte bulunan ve kasların hareket etmesini sağlayan sinir hücrelerinin hasar görmesi sonucu ortaya çıkar. Kaslara hareket emri veren sinir hücrelerin, kaslara uyarılar gönderemediği zaman kaslarda güçsüzlük başlar.

İlgili Sayfalar: Spor