Süper Lig'de ayrılık depremi

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'da teknik direktör İrfan Buz ile yollar ayrıldı. Konuyla ilgili açıklama, kulübün resmi sayfasından yapıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 03.10.2021 18:58
Değiştirme Tarihi: 03.10.2021 18:58
Süper Lig'de ayrılık depremi

Öznur Kablo Yeni Malatyaspor'da teknik direktör İrfan Buz ile yollar ayrıldı. Yapılan açıklamada, 'Birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyduğumuz İrfan Buz hocamızla sözleşmemizi karşılıklı sona erdirme kararı almış bulunmaktayız. Kendisine ve kıymetli ekibine kulübümüze hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, kariyerinde başarılar diliyoruz' ifadeleri kullanıldı.

İrfan Buz, 2-0'lık Hatayspor yenilgisi ardından istifa sinyallerini bu sözlerle vermişti.

İrfan Buz, takımın 5 haftadır kötü gittiği ve istifa etmeyi düşünüp düşünmediği yönündeki soruya, şu yanıtı vermişti:

"Hakikaten baktığımızda son haftalarda skoru alamadık ama çok kötü de oynamadık. Bugün kötü oynadık, bugün yenilgiyi hak ettik. Ona çok üzülüyorum. Bir de biliyorsunuz benim Malatya ile çok farklı bir bağım var. Hiçbir zaman Malatya'nın, Malatyaspor'un kötü olmasını istemiyordum. İlk geldiğimde çok iyi hatırlıyorum, o zaman 5 puandaydık, TFF 1. Lig'deydik. Çok daha zor şartlarda ligde kaldık, ikinci senemizde Süper Lig'e çıktık, insanları sevindirdik. Üçüncü sene, geçen sene geldiğimizde 45 puanla ligde kaldık. Hep mutluluklar yaşadık ve insanlara burada o mutlulukları yaşatmaya çalıştık. Tabii ki bunun durum değerlendirmesi yönetimimizle birlikte yapılacaktır. Ben her zaman Malatyaspor'umuzun iyi olmasını istiyorum. Yönetimimizle birlikte oturacağız, konuşacağız, değerlendirme yapacağız."