Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Suçun kıyısından döndüm, zirveyi buldum

Suçun kıyısından döndüm, zirveyi buldum

Ve B.Dortmund forması giyen milli yıldız Emre Mor ilk röportajını Hürriyet’e verdi... Emre Mor hayat hikayesin anlatırken ilginç açıklamalarda bulundu. Mor, "Danimarka’da gettolarda büyüdüm. 11 yaşına kadar apartman dairesindeydim. Yaşanılacak yer değildi. Çok fazla suç ve suçlu vardı. Ama ben hayallerimin peşinde koştum ve suça asla bulaşmadım" ifadelerini kullandı.

20.08.2016 01:18

AY yıldızlı formanın ve Borussia Dortmund’un yeni gözdesi o...

Hızlı yükselişi, yakaladığı şöhretin başını döndürmemiş olması, sakin, sesiz ve içten yapısı...

Evet, Emre Mor’dan bahsediyoruz...

Alman ekibinin yeni transferi olan genç gururumuz ile Dortmund’da bir araya geldik...

Biz sorduk, o cevapladı...

Hayatını bir de senin ağzından dinleyelim...
Danimarka’da gettolarda büyüdüm. Ekonomik olarak şehirde yaşayacak paramız hiçbir zaman olmadı. Sonrasında küçük bir kulüp olan Bronshoj Boldklub’ta oynamaya başladım. Ve ardından daha iyi bir takım olan Lyndby’e geçtim. 15 yaşında Nordsjaellend’e gittim. Ve orada 1.5 yıl geçirdim. Şu anda da Dortmund’dayım.

Peki, gettoda yaşam nasıldı?
O zamanlar ailemle birlikteydim. 11 yaşına kadar apartman dairesindeydim. Yaşanılacak yer değildi. Çok fazla suç ve suçlu vardı. İyi insan yoktu çevrede. Oradan ayrılmamız gerektiğini biliyorduk.

YETENEĞİMİ ANNEM FARK ETTİ
O ayrılık nasıl gerçekleşti?
Annemin, futbolcu olacak potansiyelimi fark ettiği zaman.

Yani, seni ilk keşfeden annen miydi
Evet. Bendeki yeteneği gördü ve gettodan ayrılmamız gerektiğini söyledi. Sonrasında oradan çok uzak olmayan aynı şehirde bir yere taşındık. Daha kalite bir yerdi.

Gettoda nasıl ayakta kaldın
Çok fazla arkadaşım vardı. Ancak hiçbir zaman onlarla yakınlık kurmadım. Onları artık görmüyorum ve arkadaş da değilim. Suça asla bulaşmadım. İnandığım şeyler uğruna ilerledim. Beni ayakta tutan buydu.

Küçükken bugünleri hayal ettin mi?
Evet, kendime inanıyordum. Buralara geleceğimi hayal ediyordum. Şu an Dortmund’dayım ve burası benim için önemli bir adım. En büyük hayalim futbolcu olmaktı. Ve bunun için yüzde 100’ümü verdim. Kısacası, hayalim için savaştım.
TÜRKİYE’NİN DESTEĞİ BANA İTİCİ GÜÇ OLDU
TÜRK halkı senden çok şey bekliyor. Bu baskı yaratıyor mu?

Hayır, üzerimde baskı hissetmiyorum. Şu an 19 yaşındayım ve potansiyelimi geliştirmek için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Ancak gelişme göstermem gerektiğinin de farkındayım. Bildiğim tek bir şey var o da Türk halkının arkamda olduğu. Bu duyguyu gerçekten hissediyorum. Bu baskıdan çok itici güç.

-Bir sonraki hedefin neresi?
Benim için bunları konuşmak erken. Şu an Dortmund’un oyuncusuyum ve tek hedefim takımıma katkı sağlamak için elimden gelenin en iyisini yapmak. Dortmund dünyanın en iyi kulüplerinden biri ve bende bu kulübün bir parçasıyım.

Takımdaki en iyi anlaştığın isimler kim?
Daha çok Dembele ile vakit geçiriyorum. Onunla yaşıtız ve kardeşim gibi. Nuri Şahin de büyük abim, herşeyim.

ANTALYA BENİM İÇİN ÇOK BAŞKA
En unutamadığın atmosfer hangisi?
Antalya’daki Karadağ maçı benim için ilk sırada yer alıyor. İlk kez milli formayı giydim ve orada bana verilen destek inanılmazdı. Ve tabi Euro 2016’daki son Çek Cumhuriyeti maçı en unutamadığım atmosferlerden birine sahipti.

DÜŞMENİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUM
Hayatındaki dönüm noktası neydi?
Ayağımı kırdığım andı.Düştüğünüzde her zaman daha güçlü kalkmanız gerekir. Ben hep böyle düşündüm ve bu sakatlık benim daha güçlü olmamı sağladı.

EN İYİSİ TARTIŞMASIZ LİONEL MESSİ
Sana göre dünyadaki en iyi futbolcu kim?
Messi. Tartışmasız.

Sana göre gelmiş geçmiş en iyi kadro hangisi?
Casillas, Puyol, Ramos, Roberto Carlos, Modric, Pirlo, Xavi, Iniesta, Messi, Cristiano Ronaldo, Ronaldo

FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ BANA TEKLİFTE BULUNDU
Transfer döneminde ülkede manşetleri süsledin. Büyüklerden teklif aldın mı?
Evet, F.Bahçe ve Beşiktaş’tan teklif aldım. Ancak detayları inanın bilmiyorum. O kısmıyla menajerim Muzzi Özcan ilgilendi. Ve asla da sormadım. Çünkü Türkiye’ye gitmeyeceğimi ona çok öncesinden söylemiştim. Bu konuyla ilgili en ufak bir fikrim yok.

BUGÜN YİNE ÇEKTİRİRİM
Modric’le çektiğin selfie çok konuşuldu. Pişman mısın?
Benim için büyük oyunculara karşı oynamak oldukça yeni bir şey. Modric’in oynadığı oyunu çok seviyorum. Hırvatistan maçı sonrası gazetecilere röportaj vermiş ve ayrılmak üzereydi. Gidip fotoğraf çektirdim.Bugün olsa yine yapardım.

PRİM Mİ, HABERİM YOK!
Milli takımdaki prim tartışmaları için neler diyeceksin?
Yoğun kamp ve maç programında gündemi takip etme şansım hiç olmadı. Prim konusuyla ilgili hiçbir fikrim yok. İlk defa senden duyuyorum böyle bir tartışma olduğunu.

Yorumlar | 0
üye profil