Stephane Mbia ilaç oldu

Kamerunlu oyuncunun transferi Trabzonspor Yönetimi’ndeki kriz havasını bir anda dağıttı. Olağanüstü kongre olasılığı gündemden düşerken, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu rahat bir nefes aldı.

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2015 09:32
Değiştirme Tarihi: 30.06.2015 09:32
Stephane Mbia ilaç oldu

Stephane Mbia transferi Trabzonspor’a adeta ilaç gibi geldi. Bordo-mavili kulüpte, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) genel kurulunun ardından dört yönetici istifa etmişti.

 

Camiada olağanüstü genel kurul sesleri yükselmeye başlarken, Mbia transferinden sonra tansiyon bir anda düştü. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, “Aralık’a kadar devam” açıklamasına yönetimde kalan isimler de destek verdi. Sağlanan mutabakatın ardından transfer çalışmalarına yeniden hız veren bordo-mavililer ilk planda Sportif Direktör Süleyman Hurma’nın çabalarıyla Mbia transferini sonuçlandırdı. Sevilla forması altında iki yıldır çok başarılı bir performans ortaya koyan Kamerunlu futbolcunun kadroya dahil edilmesi kriz havasını büyük ölçüde dağıttı.

 

Bu arada yönetimden istifa eden isimlere yönelik baskının sürdüğü ileri sürüldü. Yönetim içinde kalan üyelerin, “İstifa ederek bizi zor duruma düşürdünüz. Yaptığınız açıklamalarla bizleri töhmet altında bırakıyorsunuz. Gelin birlikte çıktığımız bu yola Aralık ayına kadar yine birlikte devam edelim” ifadelerini kullandıkları aktarıldı.

 

Açıklama yolda

 

Öte yandan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kısa süre içinde yöneticilerle durum değerlendirmesi yapacağı ifade edildi.

 

Hacıosmanoğlu’nun toplantıda TFF seçimi, camiadaki kongre istekleri, yönetimdeki istifalar ve transfer çalışmalarıyla ilgili görüşlerini açıklaması bekleniyor.

 

Yakın takip

 

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu yeni sezon için bugünden itibaren tesislerde toplanmaya başlayacak olan bordo-mavili futbolculara moral ziyaretinde bulunacak. Birkaç gününü Trabzon’da geçirecek olan Hacıosmanoğlu, Teknik Direktör Ersun Yanal’la da bir araya gelecek.

 

Yıldız futbolcu Stephane Mbia’nın Trabzonspor’un önerisini kabul etmesi kara bulutları dağıttı.