Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Spor yazarları Galatasaray - Karabükspor maçını yorumladı

Spor yazarları Galatasaray - Karabükspor maçını yorumladı

Sabah'ın usta yazarları Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile Kardemir Karabükspor arasında oynanan ve sarı kırmızılıların Eren Derdiyok'un son dakikalarda attığı golle kazandığı mücadeleyi yorumladı.

23.08.2016 09:01

Sabah'ın usta yazarları Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray ile Kardemir Karabükspor arasında oynanan ve sarı kırmızılıların Eren Derdiyok'un son dakikalarda attığı golle kazandığı mücadeleyi yorumladı.

ÖMER ÜRÜNDÜLFERNANDAO ALTERNATİFSİZFenerbahçe lige üç puan kayıpla başladı. Üstünde durulması gereken, sergilenen çok olumsuz futboldur. Tabii ki bunun birçok nedeni var. Takımın fizik kondisyonu yeterli değil. Orta sahada da sorun var. Mehmet Topal, Ozan Tufan, Souza ön libero özelliğine sahip oyuncular. Salih, Roma'da çok az oynama şansı bulan ama oradaki disiplinli idmanlar sayesinde eskiye göre güçlenen ama olgunluğa ulaşmamış bir 10 numara... Fenerbahçe'ye çok acil, futbolu bilen, kaliteli bir ofansif bir orta saha transferi gerekiyor. Başakşehir karşısında Dick Advocaat'ın da önemli hataları vardı. Öncelikle maç eksiklikleri olan Volkan Şen ve Alper'in ikisine birden ilk 11'de görev vermek yanlıştı. Emre Belözoğlu kırmızı kart gördükten hemen sonra Fernandao ve Stoch hamleleri yapılmalıydı. Fizik olarak tükenmiş Van Persie'nin ilk değişiklik hakkında tercih edilmesi yanlıştı. Başakşehir'in 10 kişi kalmasına kadar Fenerbahçe'nin pozisyonu yok. Sonrasında 4 pozisyon var. İlkinde gollük ortayı Van Persie bomboş durumdaki Alper'e bırakmak yerine kendi kullanınca pozisyon kaçtı. Sonraki üç pozisyonun birinde Stoch diğer ikisinde Fernandao var. Grasshoppers maç kritiğinin son paragrafında çok önemli bir konuya değinmiştim. "Emenike kanatta başarılı olamaz. Emenike, Van Persie ve Fernandao'nun yapıları sadece santrfor kimliğine uygun. 4-3-3 sistemi uygulayacak Advocaat'ın en büyük sıkıntısı olacak." Fernandao konusuna geçen seneden beri defalarca değindim. "Birinci sınıf santrfor değil. Ama nokta santrfor özellikleri ve golcülüğüyle faydalı bir santrfor." Geçen sene haksız yere yedeğe düşünce önce pes etmedi ama sonunda moralini yitirip işi bıraktı. Bu sezona da fizik açıdan düşük başladı. Grasshoppers maçında -üstelik takım da galipken- oyundan çıkan Fernandao'ya taraftar tepkisi futbolcuyu kaybetmeye yönelikti. Bir kısım Van Persie hayranı medya da, bunu fırsat bilip Fernandao'ya yüklendi. EMENİKE 15 GÜNDE DÜŞTÜ!Şimdi yönetimin ve Advocaat'ın üzerinde durması gereken hassas bir konu var. Son iki seneyi boşa geçiren, bu sezon başında da hazırlanmayan yıldız futbolcu Van Persie'nin güçlenip güçlenmeyeceği ciddi bir soru işareti.. Ligdeki takımların büyük çoğunluğu Fenerbahçe'ye karşı savunma güvencesini ön planda tutacaklar. Emenike dar alan santrforu değil. Ayrıca İngiltere'den fizik açıdan güçlü dönen Emenike'nin İstanbul'da yine düşüş göstereceğini düşünüyorum. Zaten 15 günde fiziki gerileme görüldü... Böyle bir tabloda dar alan santrforu Fernandao'yu kaybetmek büyük hata olur. Eğer işler kötüye giderse bu defa medyanın bir bölümü devre arası öncesi mutlaka Fenerbahçe'ye bir santrfor transferi şart diye görüş bildirir!

Yorumlar | 0
üye profil