Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Spor spikeri Ümit Aktan'a tepki seli!

Spor spikeri Ümit Aktan'a tepki seli!

Ziraat Türkiye Kupası’ndaKİ Göztepe-Kütahyaspor maçını televizyonda anlatan spor spikeri Ümit Aktan’ın canlı yayında Kütahyaspor’a yönelik sözleri tepkilere sebep oldu.

24.09.2016 14:12

Kütahyasporlu taraftarlar, spor spikeri Ümit Aktan'a, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Göztepe maçı sırasında takımlarını alaycı ve yanlış bilgiler vererek anlattığı gerekçesiyle tepki gösterdi.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Aktan'ın Kütahyalılar'dan özür dilemesini istedi. Gazel, şöyle konuştu:

"Bu kent bir mahalleden bahseder gibi değinilebilecek bir kent değil. Hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişinin üzerine konuşmaması gereken bu kentin binlerce yıllık tarihi vardır. Kuruluşun ve kurtuluşun kentidir. Osmanlı İmparatorluğu burada kurulmuş, Türkiye Cumhuriyeti burada düşmandan kurtulmuştur. Medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Sanatkarların, alimlerin, dervişlerin, şehzadelerin diyarıdır. Keyifli bir akşam geçirmek için ekranları başına geçen bu kentin insanlarını öfkelendirecek kadar küçümseyici ve taraflı bir maç anlatımı, kırılan potlar ve özensizce ağızdan çıkan hatalı ve eksik anlatımlar kabul edilemez. Spiker ve kanal yönetimi Kütahya insanından özür dilemelidir."

ŞÜKRÜ NAZLI: "DERHAL ÖZÜR DİLEMELİ"AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı da, "Ümit Aktan, Kütahyaspor'un renklerinin 'mavi-lacivert' olmasına rağmen, 'mavi-beyazlılar' diye tanıttı. Aktan, maç boyunca da Göztepe'yi öven, Kütahyaspor'u da alaya alan yorumlar yapmıştır. Kendisi derhal özür dilemelidir" ifadelerini kullandı.

Bu arada, Kütahyasporlu taraftarların da yayın kuruluşuna Aktan'ı kınayan mesajlar gönderdiği belirtildi.

Karşılaşmada Göztepe, Kütahyaspor'u 5-0 yenmişti.

Yorumlar | 0
üye profil