Spor salonları açıldı mı? Spor salonları saat kaça kadar açık?

Spor salonları açıldı mı sorusunun yanıtı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini açıklamasının ardından birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya başladı. Kapalı mekanların kademeli normalleşmede nasıl bir yol izleyeceğini açıklayan Erdoğan, spor salonlarının saat kaça kadar hizmet vereceğini açıkladı. Peki, spor salonları açıldı mı? Spor salonları saat kaça kadar açık?

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2021 16:33
Değiştirme Tarihi: 01.06.2021 16:33
Spor salonları açıldı mı? Spor salonları saat kaça kadar açık?

Spor salonları saat kaça kadar açık olacak sorusunun yanıtı, birçok kişinin kademeli normalleşme dönemine girilmesiyle birlikte sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Peki, spor salonları açıldı mı? Spor salonları saat kaça kadar açık?

SPOR SALONLARI SAAT KAÇTA KAPANACAK? 

Sinema salonları, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler, internet kafe salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, halı sahalar, spor salonları, açık yüzme havuzları, lunaparklar ve tematik parklar, faaliyet alanında bulunan işyerlerinde faaliyetler başladı. 

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde her bir işkolu ve faaliyet alanı için ayrı ayrı belirlenen kurallara eksiksiz uyulması, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerlerde kağıt-okey, tavla dahil herhangi bir şekilde oyun oynanmaması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi, sinema salonlarında yüzde 50 kapasite sınırına uyulması kaydıyla 1 haziran tarihinden itibaren 07.00 ile 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Bu mekanlar pazar günü faaliyet gösteremeyecek.