Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Aziz Yıldırım teklifi açıkladı!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk'te yayınlanan Spor Özel programında açıklamalarda bulundu.

24.08.2015 19:19

BARIŞ VE KARDEŞLİK ÇAĞRISI

Ülkemizde son dönemde yaşanan terör olayları.. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. Tüm sorumlu olan insanlara çağrı yapıyoruz. Barış ve kardeşilik içerisinde hepimizin huzur içinde yaşamasını temenni ediyorum.

"2011'DEN SONRA..."

Diyorsunuz ki "Gömüyü nereden buldunuz?" O dönem Ümit Milli Takım'danki gençler, Hooijdonk gibi transferler yapmıştık. Bu sene de böyle bir transfer çalışması yaptık. Yeni bir kan değişikliği gerekiyordu.. 3 Temmuz 2011 ile yaşanan travmanın ardından bazı yorgunluklar oldu. Aykut Kocaman'lı dönemde yapmıştık bunu. Hocalığa getirdik sonra onu ve bu dönem kapandı.

"2000 YILINDAN BERİ TANIYORUM"

Terraneo'yu 2000 yılından beri tanıyorum. Edu transferinde örneğin bizimle beraber çalıştı. Terraneo'ya sezon başı teklif yaptık, o da kabul etti. Teklifi kabul edince de sorumluluğu kendisine verdik. Aslında benim burada bir şeyleri söylemeye hakkım yok. Onun gelmesi lazım.Teknik Direktörü tamamen kendisi getirdi. Hiçbir müdahalemiz olması. Oyuncularda Sportif Direktör ve hoca beraber çalıştı. Oyuncu araştırma grubumuz vardı. Josef de Souza da bu grubun içindeydi. Kjaer de listedeydi ve bu transferleri yaptık.

"SOYUNMA ODASINA TERRANEO İNECEK"

-Ben soyunma odasına inmeyeceğim, Terraneo inecek. Doğruyu ya da yanlışı söyleme, iyiyi tebrik etme durumu var. Bunlar soyunma odasına inmeyi gerektirir.

-Yeni bir takım yeni bir düzen var. Zamana da ihtiyacımız var. Şut atmak, pas vermek doğal ama oyuncuların uyumu için zamana ihtiyacımız var. En fazla bir ay daha var. 1 aydan sonra aynı devam edersek kendimizi kandırırız. Hoca Türkiye Ligi'ni yeni tanıyor. Hiç ummadığınız takımlar gelirler, burada extra performans sergilerler. 14 yabancıdan sonra kaliteli takımlar oluşuyor. Türkiye Ligi zor bir lig. UEFA Ligi belki daha kolay. Bu sene önem veriyoruz Niz UEFA'ya.

FEGHOULİ TRANSFERİ VE TERRY CEVABI

Feghouli'yi satmak istemedikleri için Monaco ile oynanacak ikinci maçı bekliyorlar. Oyuncu ile para konularını görüşmedik. Kulübü satmakla ilgili kararı vermedi. Birinci önceliğimiz Feghouli. Olmazsa başka bir transfer de olabilir sağ kanada. Mesela Terry diyorlar. Kaç yaşında bu? Bilmeden yazılıyor. O bölgeye genç bir oyuncu transfer edilir.

Salih Uçan Türkiye'ye gelebilir. Şener, Hasan Ali gibi çocuklar var, genç isimler bunlar. Ortada Mehmet Topal, Ozan, Alper.. Hep gençleri dolduracağız. Daha kuracağız iyi kadroları...

"TÜRKİYE DUYSUN, IBRAHİMOVİC DE DUYSUN..."

Fenerbahçe enteresan bir cami ve Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütüdür. 3 Temmuz'da camianın başına bu gelmeseydi, sivil bir darbe yemişti. 4 yıllık süreç içerisinde üst noktalara gidemedik. Her konuda Fenerbahçe aşağı çekilmeye çalışıldı. Denizbank'la kredi anlaşması yaptık. Bu da gayet iyi gidiyor. Şimdi de taraftarımızdan Yandex'i kullanmalarını istiyoruz. Fenerbahçe-Yandex projesiyle beraber Ibrahimovic'i alabilecek bütçemiz vardır. Yarın Messi'yi Ronaldo'yu alabilmek için bu projeyi başlattık. Bu proje kulübün Avrupa'da şampiyonluğu getirecek kadroyu kurma projesidir. 25 milyon Fenerbahçeli'nin olduğunu iddia ettiğimiz ülkede yalnızca 1 milyonunun kullanmasıyla kasaya girecek 36 milyon dolar, hatta fazla kişinin kullanmasıyla 100 milyon dolara çıkacak projedir. Nisan ayına kadar bu beklentimiz yerine gelirse biz değil taraftar bu oyuncuları alabilir. 

Ibrahimovic olayına açıklık getireyim. Bir kulüp menajerini aramış. Ben biliyorum, biri Ibrahimovic. Sonradan biz de devreye girdik. Biz söylemedik. Tüm Türkiye duysun, Ibrahimovic de duysun. Onu rahatça alırız. 14 milyon euro geliri var yıllık. Bu mukavelesi için görüşmeleri sürdürüyor.  Eğer Türkiye'ye gelirsek Fenerbahçe'yle anlaşacağız dediler. 

"ROBBEN İÇİN KULÜBÜ VE OYUNCUYLA KONUŞTUK"

Robben ile ilgili de konuştuk. Terraneo kulübü ve oyuncuyla görüştü. Oyuncu da bu sene kalmayı ifade ettiği için transferi yapamadık. Düşünselerdi transferleri yapacaktık. Ben olayım olmayayım. Maddi, manevi ne ise taraftarın istediği transfer yapılacak.

"38-40 BİN KOMBİNE YETERLİ"

38-40 bin kombine yeterli. Zaten 2500'ü rakip takıma gidiyor. 7500 kişilik bölümü de başka yerlerden gelecek Fenerbahçeliler olur, onlar için düşündük.

"BU KAFAYLA OYUNCU ÇIKMAZ"

Bu kafayla Türkiye'de futbolcu ancak şansla çıkar. Pereira ile oturduk, konuştuk. Altyapıya her sene 5 milyon para harcıyoruz ama eğitmenler yetersiz. Kaç tane oyuncu çıkıyor? Bir de Salih. Üç beş tane yani... Biz devletten Pendik'ten arazi istedik. 500-600 dönüm için söylendi. Görüşmeler yaptık, maalesef sonuç çıkmadı, alamadık. 

Yabancı sınırı hep kalksın dedim ama biz altyapıda oyuncularımızı 16-17-18 yaşındaki Türk futbolcular o kategorilerde başarılı oluyor ama 20'li yaşlara gelince bu duruyor. Eğitim yok, eğitimsizlikten oluyor bu. 3 saha, 5 sahayla bu işler olmaz. Bunların sağlanması lazım.

BASKETBOLDA HEDEF...

Türk oyuncular basketbolda bir tanesi liderlik yapmıyor. Bir Ömer Onan yok... Final-Four'a gelen taraftarlara teşekkür ediyoruz. Hedef Euroleague'de Berlin'e gitmek. Takımı oraya götürmek istiyoruz.  Orada herhalde tüm salon Türk olur. 

"BÜYÜK TURNUVALAR OYNAYACAĞIZ"

Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme oynayınca sezon öncesi turnuvalara katılamayacağımızı bildirdik. Gerekirse önümüzdeki yıldan sonra bizim statta turnuvalar düzenlenir. Yurtdışına gideceğiz büyük turnuvalar oynayacağız.  Satılan formaların yüzde 35'i Nani ve Van Persie...

SOW'A 15 MİLYON EURO!

Sow'la ilgili 15 gündür Dubai ve Katar'dan teklifler geliyor. 15 milyon euro teklif verdiler. Bonservisinde 17 milyon euro'ya serbest kalır maddesi var zaten. Hep birlikte toplandık ve Sow'un burada kalmasına karar verdik. 17'yi verirlerse yapacak bir şey yok.

MAÇ BAŞI ÜCRETLER KALKIYOR!

Maç başlarını kaldırıyoruz. Yeni gelen oyuncuların 6-7 tanesinde yaptık bunu. Tüm kulüplere sesleniyorum. Bu sisteme geçin yoksa batarsınız. Yüzde 80'inde maç başı maddesi koymadık. Türkiye Kupası bize külfet gibi geliyor. Ödedeğimiz paraları alamıyoruz.

MAHKEME KARARI...

3 Temmuz davalarından lehimize karar çıkarsa, karar 18 Eylül'de verilecek. Sonuçları çok vahim olacak. Mahkemeler benim ve arkadaşlarımın lehine karar verirlerse, çok şeyler olacak. Herkesle hesaplaşacağız. Mahkeme sonunda başkanlığı bırakacağım ama hesaplaşma bitmeyecek.

"VAN PERSİE'YE, NANİ'YE SALLIYORSANIZ YUH SİZE"

Televizyonda bu isimlere sallayanlar, iş bulamaz. Konuşacak şey bulamaz. Oyuncuya sallıyor sallıyor, bir program sonra methediyor.  Van Persie'ye, Nani'ye sallıyorsanız yuh size.Hayatınızda kaç kere izlediniz bu futbolcuları. İnsan biraz över, zamana ihtiyacı olduğunu söyler. Van Persie'yi alıp da bir anda yüklersen 11 oynatırsan onu kaybedersin.

"17 MAÇ 51 PUAN EDER"

İçeride 17 maç oynayacağız. Hepsiniz kazanırsa 51 oluruz. Fenerbahçe gibi bir takım. Biz geçen sene şampiyonluğu Gençlerbirliği maçında kaybettik. Erciyes maçında 2 puan kaybettik, sonraki maça lider çıkacaktık.

Yorumlar | 0
üye profil