Türk futbol tarihinin transfer rekoru!

Türk futbol tarihinin transfer rekoru!
Yayınlanma Tarihi: 27.08.2015 21:04 | Değiştirme Tarihi: 27.08.2015 21:04

Fenerbahçe, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Ain takımının Moussa Sow için yaptığı 16 milyon euro'luk teklifi kabul etti. Bu bonservis ücretiyle Türk futbol tarihinin transfer rekoru da kırılmış oldu. Sarı Lacivertli kulüp transfer görüşmelerine başlandığını da resmen duyurdu.

Fenerbahçe, Moussa Sow için Birleşik Arap Emirlikleri'nin Al Ain takımının 16 milyon euro'luk teklifini kabul etti.  Bu bonservis ücretiyle Türk futbol tarihinin transfer rekoru da kırılmış oldu. 

Henüz imzaların atılmadığı öğrenilirken; Sarı-Lacivertli yönetim, meblanın büyüklüğü nedeniyle transfer ücretini peşin talep ediyor. Ya da banka teminatı istiyor.

Fenerbahçe Sow'u KAP'a bildirdi!

Fenerbahçe, Moussa Sow'un transferi konusunda Dubai'nin Al Ahli takımı ile görüşmelere başlandığını açıkladı.

Fenerbahçe Futbol A.Ş’nin Moussa Sow ile ilgili Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama şu şekilde: "Futbolcumuz Moussa Sow'un transferi konusunda Al Ahli FC kulübü (Dubai) ile görüşmelere başlanmıştır."

Sow'un da cebi doluyor

Al-Ain Sow'a yıllık 4 milyon euro ödeyecek. 4 senelik anlaşma karşılığında Senegalli golcünün alacağı rakam 16 milyon euro... İmza parası ile Sow'un cebine girecek paranın 20 milyon euro'yu bulacağı belirtiliyor.

Sow ayrılmak istemiyordu...

Transfer döneminin son günlerine girilirken Moussa Sow'un Fenerbahçe'den ayrılmaya sıcak bakmadığı biliniyordu. Ancak hem Fenerbahçe'nin Birleşik Arap Emirlikleri ekibi ile el sıkışması hem de teklif edilen para Sow'a cazip geldi.

Golcü oyununun artık Fenerbahçe'den ayrılması an meselesi...

Rekor Balic'teydi...

Balic, Fenerbahçe'den Real Madrid'e 15.6 milyon euro karşılığında gitmişti. Sow'un transfer ücreti ile Balic'in rekoru kırılmış oldu.