Sosyal mesafe kuralına uyulan Holdenstedt - Molzen maçı 37-0 sona erdi

Koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralının uygulandığı Almanya Amatör Lig maçı, 37-0'lık skorla sona erdi. Almanya Aşağı Saksonya Ligi'nde HoldenStedt, rakibi Molzen'i sosyal mesafe kuralına da uyarak 37-0 yendi.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 11:50
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 11:50
Sosyal mesafe kuralına uyulan Holdenstedt - Molzen maçı 37-0 sona erdi

Tarihi yenilgi öncesi açıklama yapan Molzen başkanı Patrik Ristow, Holdenstedt'in önceki hafta karşılaştığı Eddelstorf takımında bir kişinin corona testinin pozitif çıktığını, riskli gördüğü bu mücadelenin ertelenmesini talep etti. 

Molzen'in bu talebi, as takımlar nezlinde kabul edilirken, PAF takım maçları için kabul edilmedi ve iki kulübün PAF oyuncuları karşı karşıya geldi.

Karşılaşmada sosyal mesafe kuralı uygulandı ve Molzen futbolcuları, rakiplerine sanki dışarıdaymışçasına hiçbir şekilde yaklaşmadı veya temas etmedi. Korona protokolüne uygun davranan Molzen, Holdenstedt'e tarihi bir skorla mağlup oldu.

Başkan Ristow, maçın ardından da bir açıklama yaptı. 14 günlük kuluçka süresinin geçmediğini söyleyen Ristow, teknik ekip ve yöneticiler olarak tüm futbolculardan sorumlu olduklarını ve hatalığın yayılmaması için çalıştıklarını dile getirerek şunları söyledi.

“PAF takımı oyuncularımız her ihtimale karşı temastan kaçınmak istediklerini belirtti. 14 günlük kuluçka süresi geçmemişti. As takım için erteleme geldi ama ne yazık ki PAF için gelmedi. Teknik ekip ve kulüp yöneticileri olarak takımdan sorumluyuz. Hastalığın yayılmasını sağlayabilecek bu gibi durumları engellemek herkesin faydasına. Ayrıca kulüp olarak maça çıkmayarak gereksiz bir ceza da almak istemedik. Bu kulübün finansal durumunu daha da kötü etkilerdi”