Son dakika haberi... Emre Belözoğlu futbol kariyerini noktaladığını açıkladı

Türk futbolunun en önemli isimleri arasında yer alan Emre Belözoğlu, Anadolu Ajansı'na yolladığı bir mektup ile profesyonel futbolculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Futbola başladığı ilk takım olan Zeytinburnuspor'dan kariyerini noktaladığı Fenerbahçe'ye kadar forma giydiği tüm takımlara teşekkür eden Emre Belözoğlu mektubunu, 'hoşçakalın' diyerek sonlandırdı. Öte yandan Emre'nin vedası ardından Fenerbahçe'den de 'Kaptanımıza teşekkürler' notuyla bir yazı paylaşıldı.

Yayınlanma Tarihi: 15.08.2020 13:30
Değiştirme Tarihi: 15.08.2020 15:15
Son dakika haberi... Emre Belözoğlu futbol kariyerini noktaladığını açıkladı

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, futbolu bıraktığını açıkladı. 39 yaşındaki Belözoğlu, Anadolu Ajansı'na yolladığı futbola veda mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Çocukluğumda Yedikule İmrahor’un, o güzel küçük sokaklarında tek bir hayalim vardı, futbolcu olmak. Başka hiçbir hayal kurmadım. ’Kader gayrete aşıktır’ derler, ne hayal ettim ise yüce Mevlam fazlasıyla verdi. Hamdolsun her bir salisesince...

Zeytinburnuspor minik takımında başlayan futbolculuk hayalimi bugün itibarıyla Allah’a hamdederek bırakıyorum. Zeytinburnuspor, Galatasaray, Inter, Newcastle United, Atletico Madrid ve Başakşehir kulüplerine, tüm bu büyük camialara gönül vermişlere, çalıştığım tüm yönetici büyüklerime, teknik direktörler ve ekiplerine, kulüp çalışanları ve kader birlikteliği yaptığım, beraber oynadığım bütün futbolcu abilerime, arkadaşlarım ve kardeşlerime teşekkür ediyorum. Her anı kıymetliydi, sağolun. Hayatımın en güzel ve aynı zamanda zorlu süreçlerinde bana hep destek olan canım anneme, babama, kardeşime ve sevgili eşime, her baktığımda içime huzur veren canım evlatlarıma da sonsuz teşekkürler...

Ve Büyük Fenerbahçe... Bugün senin herkese nasip olmayan çınarının altında, Çubuklu ile bir hayali, bir sevdayı bırakıyorum. Ne büyük şerefti senin forman için mücadele etmek. Beni sokakta yürürken hep özel hissettiren, benimle ağlayan benimle gülen büyük Fenerbahçe taraftarına şükranlarımı sunuyorum. Sizi asla unutmayacağım. Bu süre zarfında çalışma fırsatı bulduğum tüm yönetici büyüklerime, hocalarıma, kulüp çalışanlarına ve futbolcu arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum. Sizinle beraber Çubuklu için mücadele etmek büyük bir şerefti, Allah hepinizden razı olsun. Hüzünleri, sevinçleri, tüm bana kalanlarıyla futbola veda ediyorum. Futbola gönül vermiş herkes beni anlayacaktır. Zor bir karar olsa da hayatın gerçekleri olduğunu biliyorum. Her bir veda mutlak bir başlangıça vesiledir. Futbola, samimiyetle bağlandığım bütüne değerlerime katkı vermeye, Allah nasip ettiği ölçüde devam edeceğimi söyleyerek cümlelerimi bitiriyorum. Allah’a emanet olun Hoşçakalın."

FENERBAHÇE'DEN EMRE BELÖZOĞLU'NA TEŞEKKÜR

Emre Belözoğlu'nun veda mektubu sonrası Fenerbahçe'den de kaptana teşekkür mesajı yayınlandı. İşte kulüpten yapılan o açıklama

Bazı isimler vardır, sadece formaya değil armaya yazılır, Kulüplerin tarihine kazınır, sonsuza dek unutulmazlar...
 
Kaptanımız Emre Belözoğlu, bugün itibariyle futbolu bıraktığını açıklamış;
 
Kariyeri, başarıları, duruşu ve yaptıklarıyla işte bu unutulmazlar arasına adını yazdırmış,
 
Zekı Rıza Sporel, Lefter Küçükandonyanis, Can Bartu gibi şanlı çubuklumuzun değerlerinden biri olarak aktif futbol hayatını noktalamıştır.
 
Her Fenerbahçeli için bir futbolcudan çok daha fazlasını ifade eden Büyük Kaptanımıza, çubuklu formayla bizlere yaşattığı her anı ve gurur için sonsuz teşekkür ediyoruz.
 
Ve her sonun bir başlangıç olduğunu bilerek; Fenerbahçe’ye bundan sonra katacağı başarılar ve güneşli günlerde kaldıracağımız kupalarda buluşmayı diliyoruz!
 
BÜYÜK KAPTAN EMRE BELÖZOĞLU,
 
Sana Her Şey İçin Teşekkür Ediyor;
Sonsuz Başarılar Diliyoruz!

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ