Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şoke eden rapor! Galatasaraylı yıldızı kurtaran hamle...

Şoke eden rapor! Galatasaraylı yıldızı kurtaran hamle...

Galatasaray'ın sağlık heyetinin hamlesi, milli oyuncu Tolga Ciğerci'yi uzun süreli sakatlıktan kurtardı. İşte o haberin detayları...

30.09.2017 11:59

Galatasaray’ı sırtlayan isimlerden olan Tolga Ciğerci’nin kulüp doktorunun kararı doğrultusunda dinlendirilmesi sonrası Almanya’dan gelen klinik raporu sonrası sakatlığın boyutunu gözler önüne serdi.

Eklem kapsülündeki ödem ve ağrı nedeniyle sağlık kurulu tarafından 2-3 hafta dinlendirme kararı sonrası Tolga Ciğerci çarşamba günü Almanya’ya gitmişti.

Almanya’da tekrar muayene olan Tolga Ciğerci’nin raporu dün kulübe ulaştı. Alman doktorlar raporda “Doğru ve yerinde bir teşhise imza atmışsınız. İyi ki futbolcunun dinlenmesine karar kılmışsınız” görüşünde bulundu.

3 ay sahalardan uzak kalabilirdi

Rapora göre Tolga’nın oynamaya devam etmesi halinde 3 ay sahalardan uzak kalma riski bulunduğunu belirten Alman doktorlar, Galatasaray Sağlık Kurulu’nun doğru bir karara imza attıklarını aksi takdirde hastalığın kronikleşme riskinin de bulunduğu belirtildi.

Derbiye yetişecek

Galatasaray Sağlık Kurulu’nun hedefi ilk 6 haftada 5 gol kaydeden Tolga’nın Fenerbahçe maçına yetiştirilmesini sağlamak. Tolga, derbiye kadar dinlendirilecek ve ilaç tedavisi uygulanacak. Daha sonra özel egzersiz programı uygulanacak.

Milli takıma gönderilmeyecek

Ayrıca G.Saray, A Milli Takıma sağlık durumu hakkında ayrıntılı bir yazı göndererek Tolga Ciğerci’nin kadroya alınmaması için affını istedi.

Yorumlar | 0
üye profil