Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sneijder, Van Gaal'i işaret etti

Sneijder, Van Gaal'i işaret etti

Galatasaraylı Sneijder, kendisini Manchester United'a götüreceği iddia edilen Louis Van Gaal'e övgü yağdırdı, "Bu başarı onun eseri" dedi.

13.07.2014 22:57

Dünya Kupası'nı üçüncülükle noktalayan Hollanda Milli Takımı, ülkeye dönüş yaptı. Rotterdam Havaalanı'nda binlerce taraftarın büyük bir coşku ile karşıladığı kafilede de keyiflerin yerinde olması dikkat çekti. Uçaktan aşağı adımını atar atmaz NOS televizyonuna görüşlerini aktaran Galatasaraylı Wesley Sneijder, elde ettikleri başarının hocalarına ait olduğunu söyledi, "Bu turnuva kesinlikle Van Gaal'ın turnuvasıydı" dedi.Sneijder şunları söyledi: "Dünya Kupası öncesinde Van Gaal sürpriz bir planla geldi. Sistemi değiştirdi ve bunu başarıyla uygulatmayı başardı. Üçüncülüğe sevinsem mi sevinmesem mi, karışık duygular içerisindeyim. Şans biraz bizim yanımızda olsaydı finalde olan taraf da biz olacaktık."

Federasyon ödüllendirdiPortakallar ile 100 maç barajını Brezilya'daki turnuvada geride bırakan 30 yaşındaki oyuncu, "Benim için gurur verici bir turnuva oldu. Son maça kadar elimden geleni yaptım ve hep mücadele ettim" diye konuştu. Öte yandan Hollanda Futbol Federasyonu, milli takımdaki görevi sona eren Van Gaal'i liyakat nişanı ile onurlandırdı. Hollanda'da Guus Hiddink dönemi resmen başladı.
Yorumlar | 0
üye profil