Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Sneijder için yönetim kararını verdi...

Galatasaray yönetimi, Podolski'den sonra Sneijder için de şoke eden karar aldı. Yıldız oyuncunun bonservis bedeli düşürülecek...

06.03.2017 11:40

Podolski'yi 2.6 milyon Euro gibi düşük bir ücrete satan Aslan, Wesley Sneijder'a da kapıyı gösterdi. Hollandalı'nın 5 milyon Euro'luk maliyetinden kurtulmayı amaçlayan yönetimin, 7.5 milyon Euro'luk bonservis bedelini düşüreceği ifade edilirken, Sniper'a "Gelen teklifleri değerlendir" denildi.

Sneijder gözden çıkarıldı!
Son dönemdeki icraatlarıyla sert şekilde eleştirilen Galatasaray yönetimi, tepki çekecek bir karar daha aldı... Lukas Podolski'yi 2 milyon 600 bin Euro gibi düşük bir ücretle Japonya'ya satan sarı kırmızılılar, Wesley Sneijder'ı da gözden çıkardı.

Jan Olde Riekerink'in görevine son verilmesinin ardından yeni hoca İgor Tudor'a tavır yapan ve sakatlığını öne sürerek 2-3 hafta daha oynamaya niyeti olmayan Sneijder'ın bu tutumu, yönetim kanadında bardağı taşırdı.

Yönetim satmak istiyor
Galatasaray yönetimi 2018'in haziran ayına kadar sözleşmesi bulunan ve imza parası artı maç başı ücretlerle birlikte yıllık 5 milyon Euro kazanan Hollandalı yıldızı satma kararı aldı.

Ancak, yıldız futbolcunun kontratında yer alan "7.5 milyon Euro'ya serbest kalır" maddesi sarı kırmızılı kurmayları çözüm arayışlarına itti. Devre arasında hiçbir kulübün teklifte bulunmadığı ve Çin'e gitmek istemeyen Sniper'a bu rakamın ödenmesine imkansız gözüyle bakan yönetim, indirime gitmeye karar verdi.

Bonservisi düşürülecek!
7.5 milyon Euro'luk bonservis bedelini yarı yarıya indirmeyi planlayan sarı kırmızılılar, 33 yaşındaki futbolcudan sezon sonunda kendisine gelecek transfer tekliflerini değerlendirmesini istedi.

Hollandalı yıldızın yüksek maliyetinden kurtulmayı hedefleyen yönetim, bonservisi 3.5 milyon Euro'ya kadar düşürecek.

Eğer, Hollandalı yıldıza yine de talip çıkmazsa son çare olarak 5 milyon Euro'luk yıllık ücreti ödememek için bonservisinin bedavaya kendisine verilerek sözleşmenin karşılıklı olarak feshedilmesi de ihtimaller arasında bulunuyor.

Yorumlar | 0
üye profil