Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hesabını veririm

Beşiktaş'ın teknik direktörü Slaven Bilic, kalan 8 hafta için yönetime mesaj gönderdi.

16.04.2015 04:47

Beşiktaş'ın deneyimli teknik adamıSlaven Bilic, dün Nevzat Demir Tesisleri’nde yapılan takım çalışmasının ardından yazılı basından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kulübün hedeflerinden kendisinin Beşiktaş’taki geleceğine kadar birçok konuyla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hırvat hoca, camiaya umut dağıttı.İlk olarak ligde cumartesi günü oynayacakları Kasımpaşa maçı öncesinde İstanbul ekibinin başına Beşiktaş’ta beraber çalıştığı Önder Özen’in getirilmesini değerlendiren 46 yaşındaki çalıştırıcı, “İlk maçında ona rakip olacak olmamız biraz garip oldu. Özen’in takımına aktaracağı önemli detaylar olacak. Ama bence büyük bir fark yaratmaz. Önder Özen’in bizim oyuncularımızın bireysel özelliklerini kullanma şekilleri ve tavırlarıyla ilgili Kasımpaşalı oyunculara söyleyeceği şeyler, beni endişelendirmiyor” diye konuştu. 

İşte Slaven Bilic’in diğer açıklamaları;

‘Gereğinden fazla motiveyiz’

“Süper Lig’de bu noktadan sonra hiçbir takımın geriye düşmek gibi bir şansı yok. Bizim planımız maç maç devam etmek ve her maçı kazanmaya çalışmak. Böylece bu işin içinde kalmayı istiyoruz. Önce arayı kapatıp sonra öne geçmeyi istiyoruz. Şampiyonluk için konsantrasyonumuz çok yüksek. Hatta takım olarak gereğinden fazla motive olduğumuzu söyleyebilirim. Aksi halde sezon sonunda şampiyon olamazsak, her şekilde hesap vermeye hazırım”.

Lucescu iddiasına: Rahatsız etmiyor

“Yeni sezonda yerime başka bir teknik direktörün geleceği iddiaları, yaptığım işin bir parçası. Bunu sorun haline mgetirmiyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Şimdiye kadar iyi sezon geçirdim. Yazılanlar, çizilenler beni rahatsız etmiyor. Ne kadar kalırsam kalayım elimden geleni yapmaya çalışacağım. Beşiktaş, bütün bireylerin üstünde. Kulübe hizmet ediyoruz. Ben de burada kaldığım dönem boyunca hizmet etmeye devam edeceğim”.

‘Messi ve Ronaldo...’

“Forvet gol attığında hem oyuncuya hem teknik direktöre ödüller geliyor. Ronaldo ve Messi’yi dışarıda tuttuğunuzda her oyuncunun düşüşleri oluyor. Bu dönemlerde oyuncuya destek olmak gerekiyor. Biz de Demba Ba’ya destek oluyoruz. Son dönemde formu istenen düzeyde olmayabilir. Ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. O da bize yardımcı olmalı. Onun katkısı olmadan aynı takım değiliz. Cenk ve Mustafa da fiziksel olarak hazır durumdalar. Umarım katkıları devam eder”.

‘Bayern Münih’ten kötü değiliz’

“Sakatlık yaşayan oyuncularımızın sayısı, diğer kulüplerden fazla değil. Bazen önleyici şekilde davranıyoruz. Bir oyuncum pazartesi ve salı antrenmana çıkmadıysa onun sakat olduğu anlaşılmamalı. Tedbir amaçlı çıkarmıyoruz. Takımda mekanik ve darbeye bağlı sakatlıklar oluyor. Bayern Münih ile kıyaslıyorum, inanın bana onlardan kötü değiliz. Diğer Avrupa kulüplerinden de kötü değiliz. Antrenman metotlarıyla bağlantı kurmak doğru değil. Sezona Feyenoord maçıyla başladık. Şu anda çok şükür neredeyse tam kadro hazırlanıyoruz”.

Bilic'ten inciler...

"Burada mutluyum. Çalıştığım dönem içinde takım da iyi gelişim gösterdi. Türkiye’de zorluklara rağmen iyi işler çıkarıyoruz.""Veli’nin sakatlığında iyiye gidiş var. MR ve kontrolleri sonrasında ciddi bir şeyi olmadığı ortaya çıktı.""Kalan maçlarımızı Ankara’da oynayacağız. Orada iyi sonuçlar aldık. Umarım sezon sonuna kadar olumlu sonuçlar almaya devam ederiz.""İstediğim oyuncuların tamamını aldırmamış olabilirim. Transferin gerçekleşmesi için belli koşullar var. Bunlardan biri de mali konular.""Cumhurbaşkanı’nın futbolda şiddeti önleme toplantısı yapması önemli. Futbolu seven devlet her zaman iyidir.""Atiba burada mutlu, biz de ondan memnunuz. İlerleyen günlerde ne olacağını göreceğiz. Umarım kariyerine Beşiktaş’ta devam eder.""Milli ara, takım için oldukça yararlı oldu. Ancak Fenerbahçe’nin başına gelen trajik olaydan sonra ikinci bir arayı istemiyorduk."

Yorumlar | 0
üye profil