Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Skrtel gibi olmasın

Skrtel gibi olmasın

Galatasaray, Lucas Leiva için bastırıyor ama bir yıl sözleşmesi kalan oyuncu için Liverpool'a çok para kaptırmak istemiyor.

23.07.2016 04:05

NEVZAT DİNDAR
Brezilyalı libero için girişimlerini sürdüren Cim-Bom cephesi, “Transfer olacaksa bizim şartlarımızda gerçekleşmeli” diye konuşuyor. Fenerbahçe, Leiva gibi, sözleşmesi bir yıl kalan Skrtel için Liverpool’a 6 milyon euro bonservis bedeli ödemişti.
Önlibero konusunda Liverpool’dan Lucas Leiva üzerine yoğunlaşan Galatasaray, Fenerbahçe’nin Martin Skrtel operasyonunu inceledi, yapması gerekenler konusunda kendisine ders çıkardı.

Ezeli rakiplerinin aynı kulüpten transfer ettiği Skrtel için 6 milyon euro bonservis bedeli ödemesi, Galatasaray cephesinde oldukça fazla bulundu. Sarı-kırmızılılar, “Skrtel gibi, sözleşmesinin bitmesine 1 sene kalan futbolcuya ezeli rakibimiz çok yüksek bir bonservis ödedi. Lucas Leiva da uzun yıllardır Liverpool forması giyiyor. Bu transfer gerçekleşecekse bizim düşündüğümüz rakamlara gelinmeli” ifadesini kullandı.

Liverpool ile sözleşmesi bir sene sonra bitecek olan ve yeni mukavele isteyen Brezilyalı futbolcunun bu talebine kulübü henüz olumlu yanıt vermezken, Galatasaray bu süreci yakından izleyerek uygun zamanı beklemeye koyuldu. Bu nedenle Lukas Leiva transferinin bugünden yarına gerçekleşmeyeceği dile getirilirken, yönetimin ağırdan almasının nedeninin oyuncu ile kulübü arasındaki durumun netleşmesi olduğu bildirildi.

Cim-Bom, Leiva’ya 3+1 senelik sözleşme önerirken, sambacıdan kulübüyle pazarlıklarda etkin bir rol oynamasını istedi. Buna göre uzun yıllar Liverpool forması giyen Leiva’dan, gerekirse bonservissiz ayrılması için çalışması istenecek. Bu plan tutarsa Galatasaray önemli bir ismi mümkün olan en uygun şekilde kadrosuna katacak.

Leiva sakatlandı
Galatasaray’da Lucas Leiva konusunda beklenmedik bir gelişme yaşandı. 29 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun Liverpool’un 20 Temmuz’da Huddersfiel Town ile oynadığı hazırlık maçında arka adalesinden sakatlandığı bildirildi. Bu gelişme oyuncunun transferi için çabalayan Galatasaray’da keyifleri kaçırdı. Leiva’nın durumunun ciddi olması halinde transferi askıya alınacak.

Yorumlar | 0
üye profil