Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Siyasetle başaramadılar futbolla yıkmaya çalışıyorlar

Siyasetle başaramadılar futbolla yıkmaya çalışıyorlar

“Türkiye’de iki şey var; siyaset ve futbol. Hepimizi kalbinden vuran darbe girişimi sonrası Türkiye, Yenikapı’da birleşti. Şimdi nereden vuracaklar, futboldan... Yapılan algı politikasının farkındayız...”

14.10.2016 02:01

“Türkiye’de iki şey var; siyaset ve futbol. Hepimizi kalbinden vuran darbe girişimi sonrası Türkiye, Yenikapı’da birleşti. Şimdi nereden vuracaklar, futboldan... Yapılan algı politikasının farkındayız...”

Demirören; "Kamuoyunun beklediği cevaplar var ama ben kamuoyunun kavga yaratmak için uğraşmasından daha çok gerçekleri söyleyeceğim" diyerek sözlerine başladı. İşte o gerçekler:Ekim ayında herkes aldığı primi biliyordu. Neden Haziran ayında ya da şimdi tartışılıyor. Bunlar tehlikeli oyunlar. Herkes haddini bilecekBenim hiçbir oyuncum, özellikle kaptanım prim için kavga etmez. Ama maalesef futbolcularımız bilmeden oyunlara alet oldularHoca 'Arda'ya kapı kapandı' demedi. Arda gibi bir futbolcu hazır ve uygun görüldüğünde çağrılacaktır. Hocanın kararına saygımız var, bizi ilgilendirmezTFF Başkanı Yıldırım Demirören, A Spor'da 2 saat süren programda prim kavgası, kadro krizi gibi gündemi meşgul eden konulara açıklık getirdi. İşte ilk ağızdan merak edilenler: Avrupa Şampiyonası'na gittiğimiz gün unutulmaz. 15 Temmuz'daki gibi dramatik değildi belki ama helikopterler düşüyordu, bombalar patlıyordu, şehitler vardı. Selçuk'un finali getiren o frikiği tüm ülkenin dualarıyla ağlara gitti, biz bunu düşündük. Geçen şampiyonada primi verirken gelirden yüzde 30'u havuza atıyorduk. Yüzde 70 başarıya endeksliydi. O günkü durumda da yine bugünkü tartışmalar yapılıyordu. Yine hoca gönderildi, takım kötü oldu. Biz kötü olduk. Ama Türkiye, Ekim ayında finallere katılmayı başardı ve 500 bin lira prim verdik. O günkü mutluluk bu bedele değerdi. Şimdi değişiyor prim sistemi. Katılırlarsa alacaklar. FIFA'dan gelecek paranın da belli bir yüzdesini dağıtacağız. 2008'de Federasyon bütçesinin yüzde 6'sı verildi prim olarak ama konuşulmadı. Hiddink'e 8 milyon Euro verilmiş, yardımcılarıyla aldığı para 15 milyon Euro. Yanlıştan yanlış çıkarma niyetinde değiliz. Ekim ayında primler belliyken, oyuncuların hepsi ne prim olacağını biliyorken neden bu tartışıldı. Bunlar tehlikeli oyunlar. Algı politikası var; hoca üstünde, yönetim üstünde. Herkes haddini bilecek. 'Hoca yanlış takım kurmuştur' eleştirebilirsin ama algı operasyonuyla karşılarında hem beni hem yönetimi bulurlar. Türkiye'de iki şey var. Siyaset ve futbol. Hepimizi kalbinden vuran darbe girişiminde Türkiye Yenikapı'da birleşti. Şimdi nereden vuracak futboldan. Prim başarının bir ödülü… Milli takıma prim verilir mi? Bunu tartışalım, verilmiyorsa vermeyelim. Ama veriliyorsa 'niye verdin' olmasın.

Yorumlar | 0
üye profil