Sivasspor'dan UEFA ve TFF'ye flaş seyirci başvurusu!

Sivasspor'dan UEFA ve TFF'ye flaş seyirci başvurusu yapıldı. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, yaptığı açıklamada, "Avrupa Ligi'ndeki maçlarımıza %30 seyirci alabilmek için UEFA ve TFF'ye başvuru yaptık." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 15.10.2020 14:11
Değiştirme Tarihi: 15.10.2020 14:11
Sivasspor'dan UEFA ve TFF'ye flaş seyirci başvurusu!

Sivasspor'dan UEFA ve TFF'ye yüzde 30 seyirci için flaş bir başvuru yapıldı. Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Avrupa Ligi'ndeki maçlarımıza %30 seyirci alabilmek için UEFA ve TFF'ye başvuru yaptık." dedi.

GÜMÜŞDAĞ DA TALEP ETMİŞTİ

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Gümüşdağ, kendilerinin UEFA Şampiyonlar Ligi'nde, Demir Grup Sivasspor'un da UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğini hatırlattı.

"UEFA'nın yüzde 30 seyirci alınması konusunda aldığı karar var. TFF de sağ olsun localarla başlangıç yaptı. Önümüzdeki hafta Şampiyonlar Ligi'nde Leipzig ile yapacağımız maça rakip takım yüzde 30 seyirci alabiliyor ama biz burada rövanşı oynadığımızda seyirci alamıyoruz. Bir sonraki hafta PSG ile oynuyoruz. Sivasspor da aynı durumda. Dolayısıyla hem biz hem de Sivasspor için bir dezavantaj oluyor." Gümüşdağ, taraftarların uluslararası karşılaşmalara gelmek istediğini vurguladı. "Bunlar milli maçlar kadar önemli maçlar. Baktığınızda Rusya ile oynadığımız maçta yüzde 30 seyirci vardı. Maalesef bugün Sırbistan ile yapacağımız maçta seyirci yok. TFF'ye bir talep yazısı yolladık. Sayın Nihat (Özdemir) Bey de değerlendireceğini söyledi. Sivasspor Kulübü de bir yazı yazdı. Talebimiz, Avrupa'da oynayacağımız maçlarda, rakiplerimiz gibi biz de yüzde 30 seyirci hakkını kullanmak istiyoruz. En azından bir pilot uygulama olur. Mesafe ve kurallara uyularak TFF bunu aşama aşama tüm lige yayabilir."

Etiketler: sivasspor - uefa - tff - seyirci - başvuru