'Sıradan değil, çalışkan takım'

"Sıradan değil, çalışkan takım"

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dinamo Kiev'in küçümsenmemesi gerektiğini söyledi ve ekledi: "Sıradan değil, çalışkan takım"

SERDAR SARIDAĞ
Beşiktaş’ın hocası kendi sahalarındaki ilk Şampiyonlar Ligi karşılaşmasını kazanmak istediklerinin altını çizdi, “Rakibimiz söylendiği gibi sıradan bir ekip değil, mütevazı ve çok çalışan bir takım. Ayrıca çok koşuyorlar ve iyi savunma yapıyorlar. Bizim de çok koşmamız gereken bir maç olacak” dedi.
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Dinamo Kiev’in birçok yönden güçlü bir takım olduğunu söyledi.

Benfica beraberliğinin ardından ikinci Şampiyonlar Ligi maçına çıkacaklarını kaydeden siyah-beyazlı hoca, “Bu maçta kazanmayı arzuluyoruz. Rakibimiz güçlü bir takım. Takım savunmasını iyi yapan, kontratağa iyi çıkan bir ekip. Fizik kapasitesi yüksek oyuncuları var. Dışarıdan baktığımızda öyle söylendiği gibi sıradan bir takım değil, mütevazı ve çok çalışkan bir takım görüyoruz. Çok koşan ve iyi kapanan bir rakip. Bizim de çok koşmamız gereken bir maç olacak” dedi.

Ukrayna ekibinin iyi savunma yaptığının altını çizen Güneş, “Az sayıda olsa da pozisyon verebiliyorlar. Bu nedenle Şampiyonlar Ligi’nde kısır pozisyonları bile değerlendirmemiz lazım. Biz öncelikle bu gruptan çıkmak istiyoruz. Yetmez ama en kötü ihtimalle UEFA’ya kalmalıyız ancak bu seçenek bizim için kötü bir şık olur” diye konuştu.

‘İnşallah yine yerler’
Beşiktaş’ın teknik patronu sözlerine şöyle devam etti:

“Benim şu an tek hedefim gruptan çıkmak. Hedefim tabii ki üçüncülük değil. Her maçı kazanmak için sahaya çıkarız. Bunu zaten görüyorsunuz. Hedefim bugünkü rakibimden daha iyi oynamak. Son lig maçında ve Konya’da iki puan kaybettik. Bize yakışmadı. Biz büyük bir takımız ve büyük oyuncularımız var. Dinamo Kiev, Napoli’den sürpriz goller yedi, inşallah aynı golleri bizden de yerler. Şampiyonlar Ligi’nde kalan bütün maçları kazanmak istiyoruz. Bazen dokuz puanla da gruptan çıkabilirsiniz. Şu an Napoli üç puanda. Dinamo Kiev maçından sonra grupta bazı şeyler değişebilir.”

‘Rotasyonu ben kullanmıyorum’
Şampiyonlar Ligi’nde 22 oyuncudan yararlanabildiğini hatırlatan Şenol Güneş, “Rotasyon kelimesini ben değil kamuoyu kullanıyor. Biz performansa göre bir 11 yapıyoruz” dedi. Yorgun oyuncuları zaman zaman daha az oynattığını kaydeden Güneş, “Bu işi sezon boyu düşünmemiz lazım. Son duruma göre hareket ediyoruz. Bazen yorulan oyuncular olduğu için yarım yarım oynatıyoruz. Hiçbir oyuncuyu dışlamak gibi bir düşüncem yok” ifadelerini kullandı.

‘Oğuzhan bizim için çok önemli’
Şenol Güneş yeni sezona istediği gibi başlayamayan Oğuzhan Özyakup’un takım için çok önemli olduğunu ifade etti. Siyah-beyazlı hoca, “Oğuzhan henüz istikrar yakalayamadı. Geçen yıl iki yönlü oynadığı için başarılı oldu. Bunu yapmadığı zaman başarısız gözükmesi normal. Benfica maçındaki sakatlığı geçmesine rağmen istediği randımanı alamadı. Oğuzhan bunları aşabilecek kalitede bir oyuncu” dedi.

ANDREAS BECK: Tarihi maça hazırız
Andreas Beck, Dinamo Kiev karşısındaki tek hedeflerinin galibiyet olduğunu dile getirdi. Şenol Güneş’ten önce gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alman oyuncu, “Vodafone Arena’da tarihi bir maça çıkacağız. Karşılaşmaya çok iyi hazırlandık. Çok zor bir maç olacak. Teknik direktörümüzün maçla ilgili çok iyi planları var. Kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.

Devler Ligi’ne Benfica beraberliğiyle başladıklarını hatırlatan Andreas Beck, “Lizbon’da kazanabilirdik fakat Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda kaybetmemek de çok önemli. Dengeli ve zor bir gruptayız. Bu gruptan çıkabilmek için iç saha maçlarının hepsini kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Başarılı futbolcu bu sezon zaman zaman yedek kalmasının hatırlatılması üzerine ise “Her gün çok iyi antrenman yapmaya çalışıyorum. Karar elbette teknik heyete ait. 60 civarında maçın hepsinde oynamak imkansız. Bunu kabul etmek lazım ve ben de kabul ediyorum” yorumunu yaptı.

Görüntülenme : 0 Yayınlanma Tarihi: 28/09/2016 16:22:38

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin