Sır gibi saklanıyordu! Ortaya çıktı... Schumacher yeniden Paris'te

Sır gibi saklanıyordu! Ortaya çıktı... Schumacher yeniden Paris'te
Yayınlanma Tarihi: 16.01.2020 13:26 | Değiştirme Tarihi: 16.01.2020 13:26

Fransa Alpleri'nde geçirdiği kayak kazasının ardından sağlığı uzun yıllar stabil kaldığı kabul edilen Michael Schumacher'in durumunda son dönemde önemli bir hareketlilik yaşanmaya başladı.

İsviçre'de Cenevre Gölü kenarındaki malikanelerinde sağlık ekibi gözetiminde yaşamını sürdüren Formula 1'in efsane pilotunun geçtiğimiz yıl, Fransa'ya götürülerek kök hücre tedavisine sokulduğu ortaya çıkmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Alman pilotun, Paris'teki Pompidou Hastanesi'ne gizli tutulan bir ameliyat geçirdiği ve bunun kök hücre yöntemiyle iyileşme sağlaması umulan bir operasyon olduğu belirtilmişti.

Michael Schumacher'in bir kez daha Fransa başkentine, kök hücre tedavisine götürüldüğü ortaya çıktı. Schumi'nin doktoru Jean-Francois Payen aynı tedavinin bu ay bir kez daha uygulanacağını belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Söz konusu tedavinin Schumacher'in ayakları üzerinde durmasına yardımcı olmaya, vücuttaki iltihabi süreci durdurarak bunu tersine çevirmeye yönelik olduğu bildirildi.

Süreçle ilgili değerlendirmede, ilk tedavinin faydası görülmemiş olsa, Schumacher'in ailesinin böylesine zahmetli ve pahalı olan uğraşa bir daha yeltenmeyeceğine dikkat çekildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Doktor Payen daha önce yaptığı açıklamada da terapi sürecinin devam edeceğinin sinyalini “Schumacher’in rejenerasyon periyodu için 1 ila 3 yıllık yapılmış bir plan var" diyerek vermişti.

Yıldız ismin yeniden Paris'e götürülerek aynıe tedavinin sürdürülmesi, bu sürecin devam ettirildiği anlamına geliyor. Hücre tedavisinin asıl amacı, İtalyan beyin cerrahı Nicola Acciarri’ye göre yaşamsal organların devamlılığını sağlamak şeklinde tanımlanıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Michael Schumacher'in eşi Corinna Schumacher de uzun süren sessizliğini geçtiğimiz ay bozarak “Büyük şeyler küçük adımlarla başlar. Bir araya gelen küçük parçalar, büyük bir mozaik oluşturur” diyerek efsane ismin hayranlarını heyecanlandırmıştı.