Simon Kjaer'e şaşkınlık yaratan sözleşme!

Yayınlanma Tarihi: 16.06.2015 11:28 | Değiştirme Tarihi: 16.06.2015 11:38

Fenerbahçe’yi yakından tanımak için önceki gün İstanbul’a gelen Simon Kjaer’in havaalanındaki görüntüleri Danimarka’da gündem oldu.

Transfer görüşmelerini yapmak ve Fenerbahçe’yi yakından tanımak için önceki gün İstanbul’a gelen Simon Kjaer’in havaalanındaki görüntüleri Danimarka’da gündem oldu.

Danimarka gazeteleri, Kjaer’in İstanbul’da tıpkı bir Rock yıldızı gibi karşılandığını yazdı. Yıldız futbolcunun lüks bir otelde ağırlandığı ve akşam yemeğinde çok şık bir restorana götürüldüğü aktarıldı.

Danimarka tarihinin en çok kazanan ismi olacak

Avrupa’nın en büyük yıldızlarına yapılan davranışların Kjaer için gösterildiği belirtilirken, önerilen sözleşme de şaşkınlık yarattı. İmzaların atılması halinde de Kjaer’in Danimarka tarihinin en çok kazanan oyuncusu olacağı ifade edildi.

Akşam'da yer alan habere göre; F.Bahçe, Danimarkalı stoper için Lille’e 9 milyon euro, artı F.Bahçe gelecek sezon şampiyon olursa 1 milyon euro daha ödeyecek. 4 yıllık sözleşme imzalayacak olan Kjaer ise net 4 milyon euro alacak. 

Etkileyici karşılama

Fenerbahçe ile transfer görüşmelerine gelen Simon Kjaer’in beklediğinden daha büyük bir ilgiyle karşılaştığı ifade edildi. 26 yaşındaki futbolcunun basın danışmanına ve menajerine olumlu rapor verdiği dile getirildi.

Özellikle menajeri Mikkel Beck ile irtibat halinde olan Kjaer’in havaalanından alındıktan itibaren geçirdiği tüm vakitlerinin kendisini etkilediğini söylediği kaydedildi. Hem Fenerbahçe Stadı’ndan etkilenen hem de tesisleri çok beğenen Kjaer’in İstanbul’u da sevdiği aktarıldı