Simon Kjaer'den itiraf!

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2017 12:11 | Değiştirme Tarihi: 08.03.2017 16:01

Fenerbahçe'nin Danimarkalı stoperi Simon Kjaer, ligde şampiyonluk yarışından kopulmasının nedenini takımın hücum performansına bağladı.

Fenerbahçe'de Volkan Demirel ve Mehmet Topal'dan sonra üçüncü kaptanlık görevi yürüten Simon Kjaer, saha içinde bunu fazlasıyla hissettirirken, hata yapan takım arkadaşlarını sert biçimde uyarmaktan da çekinmiyor. Danimarkalı savunma oyuncusunun, özellikle puan kaybedilen maçlardan sonra yaptığı öz eleştiriler ise fazlasıyla can yakıyor!

Kağıt üstünde kalıyor
Kjaer, açıklamalarında teknik direktör Dick Advocaat'ı eleştirmekten de geri kalmıyor. Rusya'da 1-0 kaybedilen Krasnodar maçında sonra söylediği, "Oyunumuzu geliştirmeliyiz. Top ayağımızdayken bir şeyler üretmeliyiz. Girdiğimiz pozisyonlar, sadece tesadüf eseri girdiğimiz pozisyonlar olmamalı. Bunun üzerine çalışmalıyız" şeklindeki sözler ise hâlâ hafızalarda.

Lafını esirgemeyen, savunduğu doğruları açıklamaktan hiçbir zaman çekinmeyen o Kjaer, yine bombaladı! "Şampiyonluğu kaçırdık, çünkü takım değiliz!" dedi. İşte, yakın çevresinden aktarıldığı şekliyle Kjaer'in çok konuşulacak ifadeleri: "Biz bireysel olarak iyi oyunculardan kurulu iyi bir takımız. Ancak bu sadece kağıt üstünde kalıyor. Çünkü sahada görüntü bunun tam zıttı. Bir türlü takım olarak hareket edemiyoruz. Takımın ön tarafında yer alan oyuncularda gereksiz bir panik hali var. Onların golü bulamaması bizim üzerimizdeki baskıyı artırıyor. Bu yüzden birçok maçta puan kaybettik."

Gidecekmiş gibi konuşuyor
Kjaer, takım içinde de saygı görüyor ama lafını esirgememesi eleştiri alıyor. Danimarkalı yıldızın son sözleri ise, "Gidecekmiş gibi konuşuyor" şeklinde yorumlandı. "Ben daha iyi takımlarda oynamaya layığım" havasında olduğu belirtilen Kjaer'in, sezon sonunda iyi bir teklif gelmesi halinde satılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Alanya'ya karşı yok
Sağ arka adalesindeki zorlanma nedeniyle Osmanlı maçını tamamlayamayan Kjaer, dünkü idmana çıkmadı. Tedavisi devam eden sarı-lacivertli oyuncu, cuma günkü Alanya maçında kesin olarak oynamıyor.