Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Sharapova, Wimbledon'ı kaçıracak!

Sharapova, Wimbledon'ı kaçıracak!

Kadınlar dünya sıralamasının eski bir numarası Maria Sharapova, sakatlığı sebebiyle sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon'a katılamayacak.

11.06.2017 18:02

Sakatlık nedeniyle Roma Açık'ın 2. turunda maçtan çekilmek zorunda  kaldığı 16 Mayıs'tan bu yana kortlardan uzak kalan Sharapova, Facebook hesabından  yaptığı açıklamada, uyluğunda kas yırtığı tespit edildiğini ve oynamayı  planladığı çim kort turnuvalarına katılamayacağını belirtti.

Daha önce Wimbledon'da ana tabloya kalmak için özel davet başvurusu  yapmayacağını açıklayan ve eleme turuna katılabilmek için Roehampton'daki  turnuvada mücadele etmeyi planlayan Sharapova'nın böylece 3-16 Temmuz  tarihlerinde düzenlenecek Wimbledon'da oynama şansı kalmadı.

Sharapova ayrıca sahalara, 31 Temmuz'da ABD'nin Stanford kentinde  düzenlenecek sert kort turnuvasıyla dönmeyi planladığını da ifade etti.

Kariyerinde 5 grand slam şampiyonluğu bulunan Rus tenisçi, 15 aylık  doping cezasının 26 Nisan'da sona ermesinin ardından Stuttgart Açık Tenis  Turnuvası ile kortlara dönmüştü.

Ardından Madrid ve Roma'daki turnuvalarda mücadele eden Sharapova,  Fransa Açık (Roland Garros) için ise özel davet alamamıştı.

Yorumlar | 0
üye profil