Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Sergio Ramos imzayı atıyor

Real Madrid, bir süredir takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkan Sergio Ramos ile anlaştı. İmzalar atılmak üzere...

12.08.2015 15:31

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Real  Madrid'in, defans oyuncusu Sergio Ramos'un sözleşmesini uzatacağı öne sürüldü. 

İspanyol spor gazeteleri Marca ve AS'da yer alan haberlere göre,  sözleşmesinin uzatılması konusunda İspanyol futbolcu ile Real Madrid yönetimi  arasında süren görüşmelerin sonuçlanarak anlaşma sağlandığı belirtildi. 

Haberlerde, Real Madrid ile sözleşmesi 2017'nin haziran ayında bitecek  29 yaşındaki Ramos'un, yeni anlaşmayla 2020'ye kadar İspanyol temsilcisinde  kalacağı ve resmi açıklamanın önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi. 

Real Madrid'den sezon başına net 6 milyon euro kazanan Sergio Ramos'un, gelirini az bulması nedeniyle takımdan ayrılmak istediği ve Manchester  United'ın takibinde olduğu ileri sürülmüştü. Yaz boyunca Real Madrid ile transfer  görüşmelerine devam eden İspanyol futbolcunun, yeni sözleşmesinde gelirinin net  8,5 ila 9 milyon euro arasında olması ve başarı kriterlerini yerine getirmesi  halinde çeşitli bonusların da eklenmesi bekleniyor. 

Real Madrid'de en çok kazanan futbolcular listesinde 17 milyon euro  ile Cristiano Ronaldo başta gelirken, onu Gareth Bale (11 milyon euro) ve Karim  Benzema (8 milyon euro) izliyor. Ramos'un, yeni sözleşmesi ile James, Kroos ve  Benzema'dan daha fazla kazanacağı öne sürülüyor. 

Öte yandan, Real Madrid'in diğer defans oyuncusu 32 yaşındaki Pepe'nin  de 2016'nın haziran ayında dolacak sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılması konusunda  taraflar arasında anlaşma sağlandığı iddia ediliyor. 

Yorumlar | 0
üye profil