Serdar Avcı ringlere efsane bir geri dönüş yaptı

Sayılı profesyonel boksörler arasında yer alan Serdar Avcı ringlere efsane bir geri dönüş yaptı. Arnavutluk’ta yaptığı maçta namağlup boksör Maria Plaku’yu ilk rauntta deviren avcı “uzun yıllar sonra maça çıkmak benim için yeniden doğmak gibi bir şey” diyor

Yayınlanma Tarihi: 08.10.2020 16:16
Değiştirme Tarihi: 08.10.2020 16:16
Serdar Avcı ringlere efsane bir geri dönüş yaptı

Profesyonel Boks dünyasında Türk Milli Takımı Atina olimpiyat Kadrosunda yer alan, Avrupa Dünya olimpiyatlarında önemli maçlar kazanarak uzun yıllar yurtdışında profesyonel boksun tekniklerini ülkemize taşıyan Serdar Avcı birçok başarılara imza atan sayılı boksörler arasında yer alıyor. Uluslararası organizasyonlarla adından sıkça söz ettiren Serdar Avcı, Türkiye’nin ilk Profesyonel Boks Kulübü arasında yer alan ve dünya şampiyonlarının yetiştirilmesinde aktif rol oynayan Kadıköy Boks kulübüyle önemli başarılar kazanıyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ülkemizin formasını başarıyla temsil eden Avcı daha sonra Ukrayna milli takımına transfer olarak uzun yıllar orada amatör daha sonra da profesyonel boks yaşantısını sürdürdü. Boks yaşantısına orada son veren Serdar Avcı Türkiye'ye dönüş yaptıktan 10 yıl sonra ringlere yeniden geri dönüyor. Çıktığı ilk maçta Ukraynalı rakibini kendi evinde ikinci raunt da nakavt eden şampiyon boksör, geçtiğimiz haftalarda Arnavutluk da yaptığı maçta kendisinden genç olan namağlup boksör Mario Plaku’yu ilk rauntta devirmeyi başardı.

“MAÇA ÇIKMAK YENİDEN DOĞMAK GİBİ”

Boksa uzun yıllar ara vermesine rağmen beklentinin üstünde performans gösterdiğini dile getiren Serdar Avcı, “uzun yıllar sonra maça çıkmak benim için yeniden doğmak gibi bir şey oldu. Uzun bir dönem boksa ara verdiğim için insanlar sizin eski performansınızı hayal ederek güzel şeyler bekliyorlar. Sonuçta rezil olmak da var, geçmişteki güzel kariyeriniz ilerlemekte bunu göze alarak girdim. Gayet güzel başarılı maçlar çıkarttık. Her şey çok güzel oldu beklentinin üstünde bir performans gösterdim” ifadelerini kullandı. Avcı sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Günde 2 kere antrenman yapıyorum ve profesyonel diyetisyen eşliğinde kilomu ayarlıyorum. Hedefim uzun yıllar sonra bir ilki başarmak ve insanın istediği zaman her şeyi yapabileceğini göstermektir. Hedef profesyonel dünya şampiyonu kemerlerini ülkeme getirmek olacaktır”

Etiketler: Serdar Avcı - ring - boks - maç