Serdar Ali Çelikler kimdir? Serdar Ali Çelikler CNN Türk'ten kovuldu mu?

Serdar Ali Çelikler kimdir? Serdar Ali Çelikler CNN Türk'ten kovuldu mu?
Yayınlanma Tarihi: 09.11.2019 16:21 | Değiştirme Tarihi: 09.11.2019 16:26

Türk futbol kamuoyunda yaptığı yorumlarla dikkat çeken spor yazarı ve yorumcusu Serdar Ali Çelikler ile CNN Türk'ün yolları ayrıldı. Ancak birçok kişi bu ayrılığın tek taraflı yani Demirören Medya'nın Çelikler'in işine son verdiği şeklinde konuşulmasına yol açtı.

Ünlü spor yorumcusu ve Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, CNN Türk'teki görevinden ayrıldığını açıkladı.  Damla Uğurtürk'ün moderatörlüğünü yaptığı Tayfun Bayındır ve Bülent Yıldırım'la futboldaki gündemi yorumladıkları Pazar Akşamı Futbol programında ve Misli TV'de yorumculuk yapıyordu.

Instagram hesabından paylaştığı mesajda "Sevgili dostlar. CNN Türk ve aynı gruba bağlı olan Misli TV ile yollarımızı ayırdık. Bu süreçte yanımda olan tüm izleyenlerime çok çok teşekkür ederim. Habertürk.com'daki yazılarımda, Vole Son Raund programında ve internethaber.com'daki Kırmızı Çizgi Futbol'daki yayınlarımızda doğru bildiklerimizi söylemeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı ve yolların karşılıklı olarak ayrıldığını söyledi ancak sosyal medyada ve internette birçok kişi konuyla ilgili "Serdar Ali Çelikler CNN Türk'ten kovuldu mu?" sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Konuya dair kanaldan resmi bir açıklama gelmedi.

BU SÖZLER Mİ İŞİNDEN ETTİ?

Süper Lig'in 10. haftasında yani geçen hafta oynanan Kayserispor'un Fenerbahçe'yi 1-0 yendiği maçtan sonra CNN Türk'teki yorumlarıyla dikkat çeken Serdar Ali Çelikler ile Demirören Medya'nın yolları ayrıldı. Söz konusu olaya sebep olan yorumların ise "Fenerbahçe lider olamadı. Allah'a şükür Türk futbolu kurtuldu. Ligimiz sütten çıkmış ak kaşık. Fenerbahçe bugün yenseydi ligimiz şaibeli, rezil, organize ve iğrenç bir lig olacaktı. 3 Temmuz komplo, kumpas değilse o zaman 15 Temmuz'da darbe değildi diyeceksin. Burada bir organize iş olduysa eğer MİT krizinden 15 Temmuz'a kadar sürmüştür. Bir tanesini ayırmak diye bir şey yok. Kimse karnından konuşmayacak." olduğu konuşuluyor.

SERDAR ALİ ÇELİKLER KİMDİR?

Yıllardır Türk spor medyasında yer alan ve birçok kanalda ve programda yorumculuk yapan ve düzenli olarak Habertürk Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan Serdar Ali Çelikler, Fotomaç Genel Yayın Yönetmenliği ve Sabah Spor Müdürlüğü görevlerinde de bulunmuştu. Gülin Yıldırımkaya ile evli olan Serdar Ali Çelikler'in Yaz isminde bir kız çocuğu var.

Haber ile ilgili metin girin!.