Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Şenol Güneş'ten transfer açıklaması! Tüm soruları içtenlikle yanıtladı...

Şenol Güneş'ten transfer açıklaması! Tüm soruları içtenlikle yanıtladı...

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısında transferler hakkında konuştu.

10.07.2017 17:44

Kimleri istediğini dile getiren Güneş, Pedro ve Milosevic'in ise gidebileceklerini söyledi.  Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, yeni sezon için kadrodaki oyuncu sayısının az olduğunu söylerken, "Şu anda kodronun üç kulvarda müacadele etmek için yeterli oludğunu söyleyemem. Geçen sene de, bu senede eksik kadroyla kampa gittik. Bu doğru değil. Mevki olarak 2 tane önemli oyuncu almak zorundayız. Orada bir yalnızlık var. Savunmada, sağ bek sol bekte alternatif var. Gitmesi muhtemel oyunculara göre alternatif oyuncular alabiliriz. 20-25 arası oyuncumuz olması gerekiyor. Sayısal olarak sıkıntımız var. Geçen sene başlangıçta sayımız vardı, sezon sonunda 27 oyuncumuz vardı. Tam tersi olmalıydı. Transfer ayındayız. Başkan ve yönetim çalışmalarını sürdürüyor. Çok acele etmiyoruz ama Süper Kupa'da Cenk'i oynatırız. Daha sonrası için iş zorlaşacak. Transferler ne kadar erken olursa, o kadar iyi olur. Gökhan'ın sakatlığı ciddi şanssızlık oldu. İyi niyetle çalışıyordu." dedi.

"FRANCO VE MILOSEVİC GİDEBİLİR"
Pedro Franco ve Milosevic'in gidişine onay veren Güneş, "Pedro Franco ve Milosevic gidebilirler. İyi oyuncular ama bizim o bölgede yeterli oyuncumuz var. Türkiye'nin her takımında oynayabilirler, gitmelerinden yanayım. Mustafa Pektemek'in gitmesini istemem. Forvette sıkıntımız var. Mustafa'nın gitmesine karşıyım." ifadelerini kullandı.

"ABOUBAKAR KONUSU KAPANMALI"
Kalıp kalmayacağı konusunda spekülasyonların devam ettiği Aboubakar konusunda da açıklamalar yapan Şenol Güneş, "Aboubakar'ı kadroda düşünüyorum; ancak olmayabilir. Porto bırakmıyorsa iş kapanmalı. Bir sürü konuşmalar var. Uzaması da doğru değil. Aboubakar olursa düşünebileceğimiz forvetlerden bir tanesi. Bize uyum sağlamıştı. Geçen sene kafa atmıştı, herkes kovuyordu. Şimdi herkes alınsın diyor" eleştirisinde bulundu.

"DİEGO COSTA VE GIGNAC'A HAYIR DEMEM"
Transferde adı geçen bir diğer isim Gignac konusunda da konuşan Güneş, "Diego Costa ve Gignac olursa onlara hayır demem. Burak ve Aboubakar için ne diyorsam onlar için de aynı şeyleri söylerim. Bunlar ekonomiyle ilgili konular. Teknik olarak evet diyebileceğim isimnler." diye konuştu.

"YENİ YARDIMCI HOCA DÜŞÜNMÜYORUM"
"Tamer Tuna'nın ayrılışının ardından yeni bir yardımcı teknik direktör gelecek mi?" sorusu üzerine de Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Tamer hocayla 2 sene birlikte çalıştık. Burada kalacağını söylüyordu ama ayrıldı. Göztepe'ye gitti. Prolisansı yoktu, şimdi çalışma yetkisi de aldı. Böyle bir tercih yaptı. Saygı duyuyoruz. Üzüldük; ama herkesin de kendi hayatı ve kararı var. Başarılar dilerim. Yardımcı hoca almayı düşünmüyorum." yanıtını verdi.

"OLMAZSA OLMAZIMIZ KANAT VE FORVET"
Caner Erkin'in durumuyla ilgili ise Güneş şu ifadeleri kullandı, "Onu kanada atarsak o uçar. Kartal'ın uçan değil oynayan kanatlara ihtiyacı var. Caner 1 sene ayrı kaldı. Öyle bir alternatif var ama istediğimiz çözüm değil. şu aşamada Caner de Adriano da düşünülebilir. Ama onlar bekte düşündüğümüz isimler. Olmazsa olmazımız kanat ve forvet. Caner'in zamana ihtiyacı var. Henüz Caner'i görmedik. Çalışmaları, niyeti verimli; ama müsabaka oynamak çok farklı. En son 1.5 ay sonra oynatmama rağmen eksik kalmıştı. Beyin ile adale arasında sıkıntı olabilir. Şu anda iyi niyetli ama hazırlık maçlarında performansını görmek lazım."

LENS VE BEN ARFA KONUSU...
Jeremain Lens ve Hatem Ben Arfa isimleri için ise Şenol Güneş olumlu ifadeler kullanarak, "Lens ve Ben Arfa daha önce konuşuldu. İyi oyuncular. Karakterleri de iyi olursa değerlendirilir. İsimler çok var. Babacar da gündemde. Ama ekonomik durumları var. Santrafor ve açık istiyoruz. Şu anda Aboubakar ve Demba Ba olsaydı o kadar ısrar etmezdim. Çünkü onları da açıkta kullanabiliyordum. Demba ba olsaydı pivot santrafor işini görürdüm. Bize iyi katkı yapıyordu. Sakatlığı büyük şanssızlık oldu. Babel'i de düşünürsünüz ama ideal bir tipik santrafor değil, Oynatabilirsiniz; ama Demba ba tipi bir oyuncu çok da iyi. Ama transfer sonunda ekonomiye dayanan bir iştir." sözleriyle toplantıyı bitirdi.

Yorumlar | 0
üye profil